Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aladdin 23
#1
W końcu zostałem posiadaczem Aladdina 23 - od Piotrka Kołakowskiego.
Jestem pod wrażeniem lampy i jej zmyślnego systemu doprowadzania powietrza.
W miarę wolnego czasu zabrałem się za jej renowację i doprowadzenia do świetności.
   

Lampa jest w ładnym stanie i jestem z niej zadowolony. Bliższe oględziny ujawniły, że miała lekką kolizję.
           

Nie są to mankamenty które mi jakoś znacznie przeszkadzają, ale motywują Smile

Zrobiłem projekt wyposażenia do naprawy takich rzeczy i na dziś została wykonana rączka i wałek. Reszta wyposażenia będzie wykonana w tym tygodniu.
Wymienne głowice i jedna rączka

       

Ten grubszy wałek z łożyskiem został wykonany na szybko i niestety nie mieści się w przewężeniu podstawy więc został zaprojektowany zestaw pasujący na styk
   
Tym dużym wałkiem wyprowadzilem wszystkie wgniecenia przed przewężeniem i na jednym zdjęciu widać wypolerowany fragment lampy gdzie było wgniecenie - teraz go nie ma. Generalnie powyższe zdjęcia już pokazują lampę po wyprowadzeniu niektórych wgnieceń w ramach prób sprzętu.
Tu widać to "zmięte" miejsce po wstępnym wyprowadzeniu wałkiem.
       
Pozostałych zabić jeszcze nie wyprowadziłem ze względu na brak pozostałych wałków.
Trzeba lampę wypolerować i finalnie przy silnym świetle wyprowadzić pozostałe wgniecenia bo lepiej je widać.

Czekam na list od Mikołaja z flame spreaderem, dokupię mantla i pełna radość...
#2
Nice tool-work Jaxmdl. And the lamp is going to look stunning too Smile

I thought about removing dents in pressurelamps this way:

https://www.youtube.com/watch?v=4vAM8_BEz7g

It will cost a magnet and a ball-bearing and it might be worth a try I think.

The magnets can be found here:

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&...g&_sacat=0

Well I didnt try it yet - but my lamps aint going somewhere so one fine day..........

Mikolaj
#3
Mikolaj.
Very interesting idea.
Needs two thing: magnet and some balls depend internal radius of pipe.
I see two issues
First - ball must be at inside radius
Second - max diameter of ball is depend from hole diameter like hole for brenner but with strong magnet can work.

Main idea of my equipment is to work in narrow areas like corners or flanges.

If youre interested with this tools i can make more sets because it will be made on cnc machine so one or ten sets is just push green button. Material - scrapped aerospace steel.[/quote]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości