Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolphin Firelite
#1
Stosunkowo niedawno miałem okazję wygrać aukcje (tu podziękowania dla wszystkich, którzy nie zalicytowali) i stałem się posiadaczem przedmiotowej lampy. Niestety aukcja dotyczyła tylko lampy bez kuchenki - mam czas poczekam, coś się znajdzie.
Lampa oblepiona zaschniętą naftą, brak szkła. Tyle minusów. Z plusów kompletna, dysza drożna, igła cała, tłoczek robi robotę, zaworek w tłoczku działa poprawnie.
Nie pozostało nic innego jak lampę ożywić.

W załączeniu zdjęcia zapożyczone z akcji, przedstawiające lampę w stanie w jakim ją nabyłem.


Załączone pliki Miniatury
                       
   
#2
faaajna lampka - ciekawe jak w boju będzie się sprawdzać Smile
Skype: kogo..
#3
Lampa po kąpieli w acetonie Smile
Parownik uszczelniłem oringiem, jaki znalazłem w pudełeczku z lampowymi częściami. Całość do zbiornika przykręcona z uszczelką spreparowaną z bawełnianego sznurka (dawcą był knot z lampy Tito Landi) nasączonego pastą miedzianą. Obydwa uszczelnienia spełniają swoje zadanie.
Moje wrażenie z rozkładania i składania tej lampy jest takie, że ci co ją konstruowali nie przewidywali przy niej żadnych prac ręcznych Wink

Dodatkowo załączam zdjęcia lampy po skręceniu - na zimno i na gorąco Wink


Załączone pliki Miniatury
                   
#4
Fajne "ustrojstwo" ładnie wygląda po wyczyszczeniy. Gratulacje nabytku Smile
#5
Faktycznie. Ustrojstwo ciekawe.
Ładnie pali nawet w obecnych temperaturach na zewnątrz.
W każdym bądź razie miło zaskakuje Smile
#6
Hokus pokus czy jakoś tak, a skąd/od jakiej lampy wziąłeś klosz?
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#7
Klosz pasuje od lamp HK500. Kupiłem noname dla PMX'a - pasuje idealnie. I to jedyna część jaka pasuje od Pepromaxa 829. Reszta jest na prawdę bardzo zindywidualizowana. Smile Nie sądzę abym był w stanie kupić dyszę lub igłę. Niemożliwe.
Szkło to co innego.
#8
No po wyczyszczeniu wygląda całkiem inaczej - gratuluję lampki Smile
Skype: kogo..
#9
Wow looking good Czarek Smile

Mikolaj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości