Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hasag 242
#1
Photo 
Zanabyłem na alledrogo jako "lampę szwedzką".
Szwedzka jest tylko nakrętka pompki. Niestety, nie ma stalowego stelaża i rury mieszalnika z palnikiem. Zastanawiam się nad P-maxem 250 (ma ktoś, żeby można było porównać wymiary?)

Nikiel podpolerowałem, a brakujący dekielek na górze zastąpiłem miską magnetyczną z Leroya. To taka nierdzewna miseczka z podklejonym magnesem. Na nitro idzie go odkleić. Jestem dosyć zadowolony z efektu Wink

[Obrazek: hasag201gam.jpg]

[Obrazek: hasag203gam.jpg]


Załączone pliki Miniatury
       
#2
Był wątek o tej lampie na forum. Raczej bym nie próbował tam wpychać gratów z Optimusa. Części do Hasagów sprzedaje Michaela: http://hytta-antik.de/index.php?p=user_info&user_id=6 można u niej kupić prawie wszystko. Na mailu gada po angielsku Smile Może nawet oryginalny daszek będzie miała.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
    od lewej hasag 242 Sp i 242 fur petroleum
chyba taniej wyjdzie kupno nastepnego hasaga z daszkiem
niz zakup za granica.....(koszt najtanszej przesylki to 15 eur.)
Viribus unitis
#4
(12-05-2013, 11:28)michal napisał(a): Był wątek o tej lampie na forum. Raczej bym nie próbował tam wpychać gratów z Optimusa.
Raczej z P-maxa...

(12-05-2013, 11:28)michal napisał(a): Części do Hasagów sprzedaje Michaela: http://hytta-antik.de/index.php?p=user_info&user_id=6 można u niej kupić prawie wszystko. Na mailu gada po angielsku Smile Może nawet oryginalny daszek będzie miała.
Tjaaa, za 45 Euro, w dodatku inny typ...
Jak się wkurzę, wywinę mieszalnik z rurki miedzianej i zobaczę, co będzie... Wink
#5
Nie wiem skąd mi się ten Optimus wziął Smile Za 45 ojro cała góra, ale jak napiszesz do niej, to może będzie miała tylko daszek do tego egzemplarza. Fakt, że ten Hasag różni się budową od innych i wygląda na zerżnięty z Petromaxa, więc może góra będzie pasować. Paten z miską mi się podoba - kupuję Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#6
(12-05-2013, 15:15)michal napisał(a): Paten z miską mi się podoba - kupuję Smile
[Obrazek: 1368228197-hasag_2-03_opt.jpg]
Byłem w dziale zoologicznym Carewfoura -- są tam też dosyć obiecujące miski dla kotów... Wink

Konstrukcja tej lampy bardziej przypomina P-maxa, niż Hasaga -- np. ma nerkowaty podgrzewacz, zamiast dziurkowanego "tłumika" wypchanego azbestem... Pomierzę co trzeba i trzeba będzie sprawdzić, czy nie da się zainstalować z CP-250-tki... Sądzę, że to by znacznie obniżyło ew. koszty (no, chyba że mnie zeprze, żeby wypróbować mój nowy palnik turbo na gaz typu MAP i zlutować na twardo coś z rurek miedzianych...)
#7
Photo 
Czego potrzebuję?
[Obrazek: hasag242top01.jpg]

[Obrazek: hasag242top02.jpg]
Czy ktoś, kto ma P-maxa 250 (może 150), mógłby sprawdzić, jakie są wymiary tych części?

Na rysunku zaznaczyłem, ile powinno być, żeby się zmieściło.
#8
Części z HK 250 nadają się, jak powiedzieli mi znajcy tematu.

Potrzebuję wszystkiego z tego obrazka

poza częścią 123...

Jak ktoś ma wrak 250-tki lub za dużo części zamiennych...
#9
Niestety, ale góra od 250 to zawsze deficytowy towar Sad
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#10
Ta lampa wygląda jak mój Petromax 821 Baby, tyle że ta jest w o wiele lepszym stanie. Ma warstwę chromu i nie jest tak powgniatana jak ta moja
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości