Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka Petromax 2827
#11
koleś już spakował skrzynke w styropian i podal jej wymiary do wysylki
tj 23"x21"x21" waga 35 lb
#12
@alenstein: napisz trochę więcej - czy chcesz zrobić replikę oryginału, czy zbliżoną kopię. Jak to pierwsze, to będzie ciężko, ale jak to drugie, to możemy usiąść do rysunku i spróbować coś razem forumowo wydłubać. Mogę odrysować dół w np. corelu razem z frezami pod ranty lamp itp. mierząc z natury. Część na akcesoria to chyba temat wtórny, który wyjdzie z koncepcji 'kwadratu' podstawy. Kwadrat podstawy można przyjąć - sposób konstrukcji skrzynki raczej zakłada równe boki.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#13
Oczywiście chcę zrobić replikę, najprościej by było żeby jakiś posiadacz podał wymiaryBig Grin Mam trochę w tym doświadczenia, najważniejsza jest grubość ścianek, Niemcy przeważnie wszystko robili ze sklejki, mam trochę różnych skrzynek, no i uchwyty, te są standardowe do dziś produkowane w Anglii do skrzynek przemysłowych, chciałem to wszystko wymierzyć ze zdjęcia ale chyba będzie trudno, przy okazji pytanie, czy ktoś z forum jest z Mazur czy jestem jedynym rodzynkiem?Blush
#14
Ok, jak pisałem - przerzuciłem fotkę skrzynki do wymiarowania - założyłem, że narośl na daszku ma 64mm i od tego robiłem wymiarowanie, ale z takiej jakości zdjęcia nie da się idealnie sprawdzić czy ścianka ma 15 czy 16mm.

A na Mazurach z przyjemnością spędzam czasami wolne na szuwarowaniu, zazwyczaj bierzemy jachty od Bełbota w Wilkasach Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#15
(11-05-2013, 09:28)michal napisał(a): Ok, jak pisałem - przerzuciłem fotkę skrzynki do wymiarowania - założyłem, że narośl na daszku ma 64mm i od tego robiłem wymiarowanie, ale z takiej jakości zdjęcia nie da się idealnie sprawdzić czy ścianka ma 15 czy 16mm.

A na Mazurach z przyjemnością spędzam czasami wolne na szuwarowaniu, zazwyczaj bierzemy jachty od Bełbota w Wilkasach Smile
Jako dzicko spedzalem wakacje w Wilkasach , a pare lat temu regularnie przeczesywalem las z twierdzy Boyen do Wilkas z wykrywaczem metaliSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości