Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klosz /Dasek
#11
Odbłyśnik petromaxowski, o którym chyba mówi KoGo, chodzi na tej aukcji http://allegro.pl/klosz-petromax-do-lamp...05827.html
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#12
O dokładnie - dzięki Shelton. Jak nikt nie kupił to gdzieś jeszcze w kolorze mosiądzu powinien być.
Skype: kogo..
#13
Tylko jeszcze jedno pytanie - jaka jest grubośc blachy w takim odbłyśniku?
#14
Tak więc podjąłem się próby wykonania daszku. Było do wyboru kilka metod:

1. wyoblanie (drykowanie) - dyskutowane z Nemo - na razie czeka - mam możliwości - niemniej jednak koszt żelastwa żeby wykonać formę to ok 500 zł - więc czeka
2. tłoczenie - brak formy - chwilowo czeka bo w sumie brak czasu w firmie ale jest specjalne tworzywo więc szanse są.

3. formowanie punktowe. Technika szybkiego prototypowania blach. Tu znajdziecie przykład.
https://www.youtube.com/watch?v=jhQQzhHk6PU
Dostęp do blach oraz materiału na zbudowanie ramy mam. Zbudowany został przyrząd, którego jakoś nie sfotografowałem. Przy następej próbie fotnę.
Model wygląda tak:
   
Użyłem blachy Alu 2025 T0 - bardzo miękka - po obróbce do wyższego T twarda. Ale próby najpierw. Blacha 0,6mm
Przy pierwszej próbie - na stromej ściance się zerwała - za bardzo przycieniło.
Druga próba to było wykonanie już samego daszka - bez stromej ścianki.
Wyglądało na prawdę ładnie wręcz ślicznie. Jednak kiedy zostało to odcięte od trzymającej blachy - naprężenia zrobiły swoje.
I wyszło takie cuś....
               

W przyszłym tygodniu zrobie próbę z blachą 1,6mm.
Zaletą tej metody jest że, można tłoczyć dowolne daszki.
Wybaczcie brak zdjęć z procesu - zrobię je przy następnym tłoczeniu.
Ale przyznam - trochę się podłamałem.
#15
Wygląda to fajnie - zapowiada się ciekawie...
Skype: kogo..
#16
Zapomnij co wcześniej robiłeś.
Drykuj !
Materiał dowolny.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#17
Oby się udało, zgłaszam zapotrzebowanie na min. 2 szt.
#18
Spiromax

Masz jakieś doświadczenia z drykowaniem? Mam dostęp do blachy tytanowej 0.6 mm. Piękna do Bxów. Do drykierki chyba dojdę.

Na razie próby w alu.
Czy ktoś jest w stanie podać grubość blachy w daszkach?

Zaletą formowania punktowego jest to że nie potrzebuję formy. Jedynie ramka i kula formująca. A to daje różne daszki i inne części.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości