Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykręcanie zaworu zwrotnego w P-xach
#11
Mam ten sam problem w jednym z hasagow, probowalem rozgrzac nagrzana kolba, na szczescie w pore odpuscilem. Grzesiek, jedyny sposob to napilowac glebsza bruzde w zaworku, ktory i tak jest do wyrzucenia, wowczas powinno puscic, jezeli nie to dodatkowo nawiercic zaworek dlugim wiertlem do metalu, wlasnie szukam takowego wiertla. Jezeli znajdziesz inny sposob daj mi znac Smile
#12
(23-10-2015, 11:56)spiromax napisał(a):
(22-10-2015, 12:24)KoGo napisał(a): ja natomiast mam śrubokręt, na który można założyć klucz oczkowy lub grzechotkę 1/4', grot wykonany jest natomiast ze stali S2 - nie ma szans żeby zawór nie ustąpił Smile
Podpowiedz jest tutaj: te wkłady nazywane są bitami i trzeba je dobrać do rozmiaru wykręcanej śruby, chemia pomoże dokonać dziełaSmile.

Super, podpowiedzcie jeszcze gdzie to kupić - w sklepach D.I.Y? jak Castorama lub Leroy Merlin? Wrzućcie może fotkę to będzie łatwiej rozeznać jak to wygląd.

(23-10-2015, 12:17)alenstein napisał(a): Mam ten sam problem w jednym z hasagow, probowalem rozgrzac nagrzana kolba, na szczescie w pore odpuscilem. Grzesiek, jedyny sposob to napilowac glebsza bruzde w zaworku, ktory i tak jest do wyrzucenia, wowczas powinno puscic, jezeli nie to dodatkowo nawiercic zaworek dlugim wiertlem do metalu, wlasnie szukam takowego wiertla. Jezeli znajdziesz inny sposob daj mi znac Smile

Hmm... Jak mam to nadpiłować głębiej, jak głębokość na której siedzi zaworek to jakieś 10 cm no średnica otworu mała? Jest jakiś sprzęt który by to zrobił? Rozwiert brzmi sensownie, bo wtedy są takie specjalne końcówki do odkręcania zapiekanych połączeń.

To będzie ostateczność, najpierw spróbuję z tym specjalnym śrubokrętem jak zobaczę jak on wygląda.
#13
Hej!
Na rysunku zaznaczyłem śrubokręt i bity. śrubokręt na końcu ma gniazdo na kwadrat 1/4', w który wkłada się małą grzechotkę - mnie nigdy sprzęt nie zawiódł

   
Skype: kogo..
#14
Bardzo fajny zestaw! Będę musiał w taki komplet zainwestować aby mieć wszystko w 1 a nie 50 różnych Smile. Zamrażałem zbiornik a potem wlewałem wrzątek i tak kilka razy - no i nic nie pomogło. Już lekko naruszyłem strukturę rowka bo parę razy mi się śrubokręt omsknął. Postanowiłem oddać zbiornik do zaprzyjaźnionego zakładu mechanicznego, może oni znajdą jakiś dobry sposób.

Raz mi już pomogli rozwiercając część parownika gdzie zapiekła się "nipple for excentre" part No 107. Zrobili to profesjonalnie i nie uszkodzili gwintu w dolnej części parownika.
#15
A może śrubokręt udarowy
http://allegro.pl/listing/listing.php?or...t-1-4-0907

Tyle że z dłuugim bitem
#16
(27-10-2015, 18:54)rastuch napisał(a): A może śrubokręt udarowy
http://allegro.pl/listing/listing.php?or...t-1-4-0907

Tyle że z dłuugim bitem

Trochę bym się tym bał traktować takie rzeczy jak zaworek wkręcany w lutowane denko. Można mieć otwór na przestrzał Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości