Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax hk500 Pomocy
#21
Właśnie tak robię ale małymi kroczkami co rozbiórka to element więcej z tego wszystkiego od kilku godzin coraz bardziej ślepnę Smilechyba zacznę używać okularów słonecznych Wink
#22
Video 
(26-02-2016, 16:56)Piotr archeo napisał(a): Właśnie tak robię ale małymi kroczkami co rozbiórka to element więcej z tego wszystkiego od kilku godzin coraz bardziej ślepnę Smilechyba zacznę używać okularów słonecznych Wink

Dobry przykład już mamy - za paliwo posłużyła oliwa z oliwek Smile

Skype: kogo..
#23
No proszę no i na czym można też lampy palić, ciekawe czy na polskim rzepakowym też pojedzie - kto chętny do próbowania?

No, ale to klasyczny przykład jak nie należy odpalać lamy. po co mu ten szybki podgrzewacz był? Okopcił cały daszek no i nasmrodził pewnie niemiłosiernie Smile
#24
Zaraz tam nasmrodził ....................zapach pewnie jak w KFC założę się ,że potem zgłodniał
#25
No tak, mogło tak być a tak a propos to fajne binokle ma he Smile
#26
Witam .....No i lampa zasiatkowana Winkzauważyłem,że przy ciśnieniu ,, 2'' lampa jeszcze lekko migocze ale po niżej ,,1" jest bardziej stabilna światło jest lekko przygaszone żółte a co za tym idzie bardziej przyjemne dla oka no i pracuje ciszej czyli to o co mi chodziło. Dziękuje wszystkim za porady no i koledze Spiromax za siateczkę .

ps. dziwię się trochę ,że firma Petromax ze 100 letnim doświadczeniem nie stosuje tego typu zabiegu.

pozdrawiam i do usłyszenia
#27
Jak nie stosuje?
W zestawach na spirytus masz taką siatkę. Smile Zwyczajnie chodzi o kasę Wink
#28
No przecie ! !.............o kasę Smile
#29
(26-02-2016, 19:39)bury32 napisał(a): No proszę no i na czym można też lampy palić, ciekawe czy na polskim rzepakowym też pojedzie - kto chętny do próbowania?

No, ale to klasyczny przykład jak nie należy odpalać lamy. po co mu ten szybki podgrzewacz był? Okopcił cały daszek no i nasmrodził pewnie niemiłosiernie Smile
Kopci i smrodzi nafta ropopochodna (są wyjątki).Spalany olej roślinny pachnie... frytkami które od czasu do czasu... spożywamy.
Bio oleje(roślinne) testowałem w paru lampach. Najlepszy jest ester metylowy/etylowy wyższych kwasów tłuszczowych czyli biodiesel. Posiada jednak dużo wyższą temp. zapłonu od nafty i tlen w swoim składzie chemicznym. Trzeba wydłużać podgrzew z nerki i ograniczyć w niewielkim stopniu dopływ powietrza.
Zdecydowanie bardziej jako paliwo(do lamp oczywiście Big Grin) wolę spirol.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#30
Tak z innej beczki, ponieważ jestem tutaj nowy, ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie następujące, czy w moim modelu może nie być rapida, znaczy się tego preheatera ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości