Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Migotanie przy podmuchach wiatru
#1
Witam,

Paliłem ostatnio długo nieużywana lampę. Na szybko poprawiłem odległość fajka-dysza, dokręciłem co trzeba, odpaliłem i lampa ładnie świeciła, ale przy lekkich podmuchach wiatru światło delikatnie słabło. Inaczej migotanie w rytm podmuchów. Wink W związku z tym pytanie, czy Wasze lampy pracują stabilnie na wietrze? Jeśli tak, to z jakim zjawiskiem ja mam do czynienia? Próbowałem wtłaczać więcej powietrza wachlując, ale nic to nie zmieniało, lampa świeciła tak samo. Gdyby przy wietrze lampa świeciła mocniej, to oczywiście znaczy, że mieszanka za bogata, być może fajka za nisko, itp., ale tu lampa ciemnieje, jak ma więcej powietrza. Czyli co, w druga stronę? Złoty środek, bo teraz mieszanka zbyt uboga, jak wiatr zahula? Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#2
wiatr może tworzyć obszary podciśnienia za lampą - może to będzie przyczyną? Ja też zaobserwowałem takie zjawisko, ale u mnie w nieznacznym stopniu występowało pulsowanie światła.
Skype: kogo..
#3
(07-07-2015, 12:29)KoGo napisał(a): wiatr może tworzyć obszary podciśnienia za lampą - może to będzie przyczyną? Ja też zaobserwowałem takie zjawisko, ale u mnie w nieznacznym stopniu występowało pulsowanie światła.
No właśnie takie delikatne chwilowe migotanie mam na myśli. Jednak moc światła nie zwiększa się, a zmniejsza. Objaw pojawia się, gdy wiatr zawieje pod odpowiednim kątem.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#4
Więc to chyba normalne zjawisko, ale może ktoś mądrzejszy coś podpowie ...
Skype: kogo..
#5
Zjawisko jak najbardziej normalne. Według mojej obserwacji najbardziej podatne na nie są lampy bez zaworu pod żerdzią iglicy (przed-wiekowe/przedwojenne) a najmniej Tillej-o podobne konstrukcje.
Pozdrawiam urlopowo.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości