Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego stal?
#11
W swoich gratach mam też mosiężne pałąki i nie zwróciłem uwagi na to, żeby bardziej się nagrzewały od salowych ... aż zbadam temat Smile
Skype: kogo..
#12
Włąśnie "pomierzyłem" za pomocą magnesików wszystkie pałąki w moich lampach i jedyny mosiężny jest w chińskim Petromaxie. Pałąki nie za bardzo mają chyba jak się nagrzewać do czerwoności. Najdłużej do tej pory paliłem właśnie tego Petromaxa (ok. 6 godzin), a potem normalnie go za ten pałąk przeniosłem. Co skłania mnie chyba do dorobienia sobie pałąków mosiężnych do tych lamp, które będą miały mosiężne zbiorniczki.
#13
Super - a podzielisz się informacją jak to zrobić? Czy chcesz odzwierciedlić kształt w 100%?
#14
Oczywiście, że się podzielę. Na razie obmyśliłem sobie wszystko teoretycznie z tym gięciem prętów. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Zrobię zdjęcia i zamieszczę fotorelację Smile
#15
No więc tak sobie myślę, że to nie przewodnictwo cieplne jest przyczyną tego, że pałąki robiono ze stali. Być może teraz, kiedy technologia jest bardziej rozwinięta, to nie ma tak dużego znaczenia. Wrzuca się na maszynę, programuje i bum! Mamy pałąk z mosiądzu.
Przyczyną była kruchość tego materiału. Te pręty są bardzo kruche i jest to, niestety, właściwość tego metalu. W związku z tym od samego rana, po wielu nieudanych próbach (już samo gięcie pręta o grubości 4 mm w warunkach domowych i przez totalnego lejka w temacie nie jest proste) zacząłem bawić się w kowala. Teraz widzę, że przydałaby mi się jakaś lutlampa. Na razie musi mi wystarczyć palnik gazowy do woka. Rezultaty moich poczynań są na razie mizerne ale jak coś mi się uda zrobić, to postaram się wrzucić jakieś fotki wieczorem.

EDIT: Coś tam zrobiłem ale zadowolony nie jestem. Muszę zrobić porządny szablon.
   
#16
Wygląda ciekawie - jeszcze trochę się pobawisz i będzie jak oryginał ... Swoją drogą nie stawiałby na kruchośc materiału - patrz jak ładnie nakrywki mieszalników są wytłoczone, a kiedyś były kawałkiem płaskiej blachy Smile
Skype: kogo..
#17
No, No. No - gratuluję, wygląda to całkiem przyzwoicie - zgadzam się za chwilę będzie wyglądać jak oryginał.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości