Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPTIMUS 1200
#1
Mam problem, wziąłem się za renowacje lampy OPTIMUS 1200. Wszystko szło ładnie do momentu aż chciałem odkręcić rapida. No a on ani drgnie. Zalałem go WD-40 i nic, podgrzałem i nic ani drgnie draństwo. Zaczynam się zastanawiać więc , którą nakrętkę należy odkręcić. Tą dolną największą, która jest na zbiorniku, czy tę mniejszą zaraz pod uchem z napisem Sweden?

Czy ktoś wie i może mi pomóc? Nie chciałbym nic uszkodzić. I tak klucz mi się już omsknął i lekko zaokrąglił krawędź nakrętki.

       
#2
Zalej WD i zostaw na tydzień, dwa i w międzyczasie psiknij tam co 2 dni.
Wg mnie odkrecasz tą mniejszą - tak jak w PXie
Zobacz rysunek
http://metronius.free.fr/Lampes_g18.htm
[Obrazek: 1200.jpg]
#3
OK. Dzięki, będę próbował z WD-40. Jak zwykle chciałem na szybki i po psiknięciu po 10 minutach już chciałem odkręcać.

Muszę się nauczyć cierpliwości.

Super dzięki za rysunek z częściami zamiennymi - przyda się na pewno, póki co to wszystko szło na intuicję.

Czy uszczelki i tłoczek są takie same jak w PX-ach?
#4
(08-06-2015, 19:55)bury32 napisał(a): OK. Dzięki, będę próbował z WD-40. Jak zwykle chciałem na szybki i po psiknięciu po 10 minutach już chciałem odkręcać.

Muszę się nauczyć cierpliwości.

Super dzięki za rysunek z częściami zamiennymi - przyda się na pewno, póki co to wszystko szło na intuicję.

Czy uszczelki i tłoczek są takie same jak w PX-ach?
to ustrojstwo jest niedemontawalne (przynajmniej mi sie nie udało w 2 lampach
a Spiromaxowi w 1 ..czesci kompatybilne z p-xem...
Viribus unitis
#5
No to fajnie, a jak to nie demontowalne to po co w takim razie ta druga górna mniejsza nakrętka? Wygląda jakby miała kołnierz wchodzący w tą większą dolną.

Ten "wihajster" od regulacji, czy otwierania dyszy to lata jak chorągiewka na wietrze Smile Jak to w takim razie wyczyścić i sprawdzić czy działa? Jak tego nie odkręcę to nie da się również odkręcić parownika, bo zawadza o rapida.
#6
No ni jak nie idzie tego odkręcić. Próbowałem różnymi kluczami i siłowo i nic, wiec dam sobie chyba z tym spokój.

Ale mam pytanie, iglica jest ułamana, czy będzie pasować do tego szwedzkiego modelu iglica od P-xa 250?
#7
Zalej i zostaw na jakis czas. Bez pospiechu.
#8
Wg mnie odkrecaj ta wieksza - mniejsza - to korpus - a wieksza to blokada - wiec popusc wieksza i wykrec mniejsza ( ja bym tak robil)
#9
Zalewam sukcesywnie WD40 i czekam Smile Z zdjęcia poniżej, które gdzieś wygrzebałem w necie widać, że jednak jest to rozbieralne Smile

   
#10
Czas czyni cuda więc Ci się uda Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości