Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPTIMUS 1200
#11
Mam taką nadzieję, bo po woli zaczynam tracić cierpliwość Smile
#12
Jak jesteś pewny, że nie ma tam połączeń lutowanych to weź na palnik a potem pod wodę.
Wysoka temperatura zakrzywia czasoprzestrzeń i pomaga uporać się z zapieczonymi połączeniami gwintowymi o wiele szybciej Wink
#13
Dzieki za radę. Z rysunku części zamiennych wynika, że jest to część rozbieralna. Lutu żadnego nie widać, może faktycznie jest to zabezpieczone jakimś proszkiem. Spróbuję tak zrobić.
#14
W zbiorniku PX ta nakrętka dolna (wieksza) jest wlutowana.(tak jak to cos od rapida i gwint korka zbionka) nie miałem do czynienia z Optimusem ale podejrzewam, że technologia montażu zbiornika jest taka sama, w związku z czym traktowaie całości temperaturą może mieć zgubne skutki. Zanim całość nagrzeje się do odpowiedniej temperatury lut może już być miękki. => powstaną nieszczelności itd.
#15
Patrząc na zdjęcia rapida w zbiorniku, widać pomiędzy małą nakrętką a tą dużą o której piszesz, że jest wlutowana w zbiornik - jasny biały metalowy pierścień. W zdjęciu wykręconego rapida widać dobrze, że jest to metalowy kołnierz (pytanie z czego, bo nie jest to ołów - aluminium?). Ten jasny kołnierz/uszczelka jest wpuszczona w tą dużą nakrętkę, wiec po mojemu jest to uszczelka. Doszedłem do wniosku, że traktowanie tego WD40 nic nie da, bo poprzez tą uszczelkę nic do gwintu się nie przedostanie - po to ona jest. Skoro przeciwdziała wyciekowi od zbiornika do góry to działa to dwustronnie. Wątpię więc, żeby udało mi się to rozebrać, więc tylko wyczyszczę a do odpalania lampy jak rapid będzie niesprawny, można zawsze użyć nerki.
#16
No to mogę odtrąbić sukces, Rapid odkręcony!!!!! Wziąłem porządny duży nasadowy klucz aby zrobić dużą dźwignię i poszło...... Smile i całe szczęście. Lampa była zalana jakimś syfem, który śmierdzi jak nic co jest do nafty lub benzyny podobne. Była to jakaś pomarańczowa ciecz, która jak ją ogniem potraktowałem to się nawet palić nie chciała.

W środku szlam i wszystkie części też, no to teraz czyszczonko Smile, a jaki będzie efekt zobaczymy. Nie będę jej robił na połysk - to już mi przeszło, trochę patyny nie zaszkodzi a doda uroku.
#17
Niestety popsułem i potrzebuję zawór zwrotny (zawór pompki) do tej lamp OPTIMUS 1200, czy ma może ktoś na zbyciu, łącznie z uszczelką?

Czy może ktoś wie jakich średnic, jakie grubości z jakich materiałów są uszczelki do tej lampy?
#18
O właśnie, od razu bym uaktualnił plik z uszczelkami.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości