Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vapalux M320 czyli rozterki konserwatora
#11
rastuch - wielkie dzięki. Czy ktoś wie, do jakiej temperatury może się rozgrzać grzybek?
bury32 - wiem, w zeszłym roku malowałem rower, a przedtem musiałem go oskrobać. Właśnie 1000 na mokro.
Znalazłem już jakieś piaskowanie w mojej mieścinie i zakład, gdzie emaliują. Będę musiał ich odwiedzić i popytać.

I jeszcze jedno pytanie. Czy malowanie proszkowe na zbiorniczek i okolice będzie dobre?
EDIT: I drugie jeszcze czy może zbiorniczek też piaskować?
#12
Tyle pytań i wszystkie bez odpowiedzi. Smile Tymczasem prace przy Valpaluxie posuwają się powoli do przodu. Zbiorniczek jest już prawie całkowicie oczyszczony pod polerowanie. Jest bardzo dużo mikroskopijnych wżerków, które były pod farbą (wiadomo, że przed malowaniem nie polerowali), ale nie zamierzam przecież "zjechać" połowy zbiorniczka. Zresztą po wypolerowaniu nie zamierzam go zabezpieczać i niech sobie nabiera szlachetnej patyny. Jakoś nie za bardzo lubię rzeczy na wysoki połysk. Wypróbowałem też jak działa szlifowanie tarczą bawełnianą i jest super, normalnie można się przejrzeć. Jak skończę zbiorniczek, to odnowię sobie czajnik. Smile Żałuję tylko, że nie kupiłem pasty polerskiej 600, bo taka byłaby chyba najlepsza tylko zaczynam od 800. Ale trudno.

Załatwianie emaliowania trakcie, muszę podjechać do faceta, żeby zobaczył i powiedział czy się podejmie. A to, niestety, trochę daleko dla mnie jak na rower w tej chwili, bo sporo krwi straciłem ostatnio i trochę słaby jestem. Chyba powiem dziecku, żeby nie szło w piątek do szkoły i podjedziemy razem. Smile
Załatwianie materiału na uszczelki w trakcie.
Piaskowania na razie nie szukam, bo zobaczymy, co powie ten od emalii.
#13
Widzę, że wiele działań zostało podjętych w ostatnich dniach Smile

Ja bym zbiornika nie piaskował - a tym bardziej jak jest on mosiężny - bo ulegnie zniszczeniu, a metalowy lepiej wyszlifować.

Załącz zdjęcie jak wygląda ta bawełniana tarcza polerska (do wiertarki?). Ja używam krążków filcowych.
#14
Załącz zdjęcie. No dobrze, czas podjąć odpowiednie kroki i skleić aparat, co sobie już od kilku dni obiecywałem. Jak wszystko pójdzie dobrze, to niebawem będzie fotka.
Wziąłem bawełniane, bo wyczytałem gdzieś, że filc na mosiądzu może się przypalać.

EDIT: Kurcze aparat sklejony, fotka zrobiona kabla nie ma bo ten, kto pożyczył aparat nie oddał
Szukam drugiego kabelka z mini usb, nie mam
Szukam czytnika kart, niedawno go używałem, nie ma
Odkrywam po kilku latach, że mam czytnik kart w monitorze. BINGO Big Grin
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości