Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aladdin 21C
#1
Właśnie zrobiłem sobie mały prezent. Może nie ciśnieniowy ale w 100% naftowy i to siatką Big Grin

Alladin 21C, lampa w tej wersji produkowana od maja 1963 do grudnia 1969.
Po przeglądzie wynika, że wszystko jest na miejscu. Galeria kompletna, szkło całe, oryginalne i na 95% z epoki. Brak jest tylko siatki, ale to drobiazg.

Już się nie mogę doczekać jak lampę odpalę.


Załączone pliki Miniatury
       
#2
Ale zazdroszczę! Uwielbiam Alladiny! Szukam jakiegoś stołowego z dużym kloszem. U nas siatka to 70 pln + transport Sad A pochwal się gdzie ją pozyskałeś?
Skype: kogo..
#3
Dzisiaj na targu staroci w Lublinie.
Juz miesiąc temu ją zauważyłem jednak dopiero dzisiaj kupiłem. Miałem dzięki temu czas na poduczenie się jak te lampy są zbudowane, popatrzyłem też jakie są ceny części zamiennych.
O zakpuie, poza faktem że to Aladdin, przesądziło to, że niczego nie brakowało.
#4
Genialne lampy! Siatkę masz upatrzoną? Coś ciekawego jeszcze na giełdzie wypatrzyłeś? Już kilka razy wybierałem się na giełdę do Lublina, ale zawsze coś na drodze stanęło.
Skype: kogo..
#5
Siatkę to bym chciał mieć już w ręku najpóźniej w środę. Na teraz typuję vest.pl - jutro się do nich odezwę i dowoem się więcej. Jak nie oni to tylko pelam lub conrad, chociaż co do tego ostatniego nie mam pewności czy ma te siatki.

A co do interesujących przedmiotów to królują knotówki jeśli chodzi o lampy naftowe. Czasem da się wypatrzeć jakąś kuchenkę.
Ja akurat szukam konkretnych rzeczy więc inne ignoruję i nie staram się ich pamiętać.

A jak już Ci nic nie stanie na drodze i wybierzesz się do Lublina na targ staroci to daj znać Smile
#6
Wybieram się co miesiąc i jakoś dotrzeć nie mogę. Do Rzeszowa czasami zaglądam, ale tak jak mówisz, głównie knotowe panują.
Skype: kogo..
#7
To samo jest na Kole w Warszawie, same knotówki, póki co, może pewnego dnia ... także gratuluję koledze znaleziska Smile
#8
Happy birthday Czarek, 2 days ago Shy

Looking at this:

https://www.aladdinlamps.co/shop/media/p...del21c.pdf

What parts do you need? Flamespreader and Lox-on-Mantle?

Is your glas-chimney screw on or is it just pressed Down in the gallery?

Mikolaj
#9
I need only mantle. Everything else is on place Smile
My glass is a screw type.
#10
Ladny, mnie zawsze te Aladdyny urzekaly, trafil mi sie kiedys kompletny z siateczka i czerwonym kloszem, stoi w Polsce na honorowym miejscuSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości