Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 828 350 HK/C.P. SUPER
#1
Witam wszystkich lampiarzy, jestem nowym użytkownikiem forum, wpierw witam wszystkich razem i z osobna!

Mam parę spraw.

1) Zakupiłem PETROMAXAa 828 350HK/C.P. SUPER za kwotę 200zł (opłacalne?)
Nadmienie ze jest on do regeneracji, ze zdjęć tak wynika bo jeszcze do mnie nie przyszedł a mieszkam w Belgii.

2) Czy w razie jakichkolwiek problemów można użyć części z PETROMAXów produkowanych w dzisiejszych czasach?

3) Napiszcie coś proszę o tym PETROMAXie, czy dobre to to, lata produkcji, czy siatki mogę zakładać takie jak w PETROMAX HK 350/500?
#2
Do 350 będą pasowały części z 500, no może poza dyszą i igłą Wink
Części masz na pelam.de, hytta.de ewentualnie poszukaj u siebie, pewnie też są jakieś sklepy. Pewnie jednak i tak zaopatrywane w jednym z wymienionych wcześniej.

Ja powiem za siebie Smile Petromax 500 no może i 350 to taka lampa robocza, nie dozajechania. Na pewno nie będziesz żałował.
#3
W Belgii z takimi sklepami jest że tak powiem.... Lipnie. Belgowie mają fioła na punkcie ekologii i wszystko jest wyparte LEDami.
Tylko teraz pytanie bo mowisz ze model 350 a 500 mają te same cześci, a jak to się ma do lamp starych bo ona napewno jest w cholerę stara, przynajmniej na taką wygląda, a i przeglądając wątki to doszedłem do wniosku że lepiej kupić starego z NRD niz nowego z RPC. Ale te czesci....

W kazdym razie jak przyjdzie ale to po swietach, zrobie fotki, przed i powoli bede ją reanimował dodając coraz to nowe zdjecia,
#4
Obecne części to wg mnie właśnie RPC.
Na szczęście to nie stany i motoryzacja, gdzie model tego samego auta ma inne części w zależności od rocznika. Tak więc częsci będa pasowały.
Jednak jeśli da się coś użyć ze staraj lampy to użyj, stare części są zdecydowanie bardziej trwałe.
#5
Witam nowego kolegę! Podeślij fotkę z aukcji. Zobaczymy co to za cudo nabyłeś. Części będą pasować z chinek.
Skype: kogo..
#6
http://allegro.pl/zabytkowa-lampa-cisnie...29745.html - oto link
A co do lampy, to moja pierwsza lampa wiec czesci zamiennych nie bede posiadal, jedyne co to moge kupic nowe jesli stare beda niefinkcjonalne a nowe beda pasowac do starej lampy
#7
Lampka wygląda ładnie - myślę, że nie powinno z nią być większych problemów.
Skype: kogo..
#8
(29-03-2015, 10:49)reanimat napisał(a): http://allegro.pl/zabytkowa-lampa-cisnie...29745.html - oto link
A co do lampy, to moja pierwsza lampa wiec czesci zamiennych nie bede posiadal, jedyne co to moge kupic nowe jesli stare beda niefinkcjonalne a nowe beda pasowac do starej lampy

Jeśli dysza i igła są OK to czeka Cię wymiana uszczelek, weryfikacja zaworków (czy gumki trzymają a zaworki pracują poprawnie) i pewnie ożywienie skórki tłoczka.
Poza tym gratulacje.
#9
Czyli co? uwazacie to za dobry zakup?
#10
(29-03-2015, 11:01)reanimat napisał(a): Czyli co? uwazacie to za dobry zakup?
Jeśli lampa jest kompletna, a zbiornik szczelny, to zakup dobry. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości