Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 828 350 HK/C.P. SUPER
#11
No lampa wyglada na kompletną, zbiornik nie wyglada na przerobiony wiec chyba szczelnosc bedzie zalezec od manometra i pompki rapida.
Chociaż kto wie, moze z zewnatrz wyglada okay a co mnie czeka? Tego nikt nie wie.
A powiedzcie mi Panowie, sądząc po zawleczce Rapida ta lampa będzie prawdopodobnie z lat 60tych?
#12
Taki rapid jest uzywany od 1964 roku.

Jeśli nie ma daty na tabliczce lub cyfr na zbiorniku (od spodu) to przyjmując brak modyfikacji wychodzi, że lampa nie jest starsza niż 1964 rok.
#13
A powiedzcie mi proszę, jaka jest roznica miedzy 350 a 500? No i w przypadku regeneracji, gdy bede czyscil zbiornik, musze tam wsypac podkladki jakie i po co?
#14
Różnica jest w ilości światła jakie daje - masz dyszę o mniejszym otworze niż dla 500. Poza tym to jest to samo.
Jak do 500 zakręcisz dyszę dedykowaną do 350 to masz 350 Wink

A podkładki są po to, aby mechanicznie usunęły 'syfy' które przez lata użytkowania się wytrąciły z nafty - dlatego dobrze jest wstąsnąć koktailem podkładkowo-acetonowym co jakiś czas. A w moim odczuciu najlepsze są takie sprężynowe - mają ostre krawędzie a to przyspiesza proces czyszczenia Wink
#15
A to z tym problemu nie mam bo mam dostep do piaskarki ktora wewnetrznie czysci szkłem roznego rodzaju Butle gazowe wysokociśnieniowe. Dodatkowo wszystkie czesci moge plukac w maszynie ultradzwiekowej, chyba to nie zaszkodzi prawda?
Aha! I gdybym zmienil dysze na hk500, nic by nie stalo na przeszkodzie?
#16
(29-03-2015, 12:36)reanimat napisał(a): [...]
Aha! I gdybym zmienil dysze na hk500, nic by nie stalo na przeszkodzie?

Nic Smile


(29-03-2015, 12:36)reanimat napisał(a): [...]
Dodatkowo wszystkie czesci moge plukac w maszynie ultradzwiekowej, chyba to nie zaszkodzi prawda?

Wg mnie nie powinno.
#17
Dobra, robimy tak... na razie nic nie piszę, jak przyjdzie założe nowy wątek w ktorym będę opisywał krok po kroku proces reaktywacji lampy, mam nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie, jeśli będą problemy - zgłoszę się po poradę.
Dzięki Panowie bez wyjątków za pomoc i rozwianie wątpliwości.
No i jeszcze dodam że jestem hmm... zadowolony!!
#18
Ja bym piaskowania nie ryzykował - lepiej wypłukać z nakrętkami. Cylinder pompki ma stosunkowo cienkie ścianki, można go uszkodzić. Zresztą ściany zbiornika też nie są specjalnie grube a mosiądz jest miękki - kiedyś zamiast nakrętek wsypałem do zbiornika wkręty do drewna i zniszczyłem zbiornik - wkręty poprzebijały ścianki.


Załączone pliki Miniatury
   
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#19
W firmie uzywamy piaskarki z drobmym szkłem granulat szkła to około 0.1 mm, ciśnienie robocze piaskarki 5 bar, stosujemy ją do czyszczenia tylko i wyłącznie aluminium, przy piaskowaniu stali uzywamy śrucin ołowianych. Po takich zabiegach butle aluminiowe wyglądają wewnątrz jak i z zewnątrz jak nowy petromax matt. Wydaje mi sie że mosiądz jest twardszy od aluminium. czasami też tej piaskarki używamy do oczyszczajia starych gwintow zaworowych z teflonu.
#20
Dobra. Lampa przybyła, jestem już w domu, i zacząłem powoli kombinować, na razie dodam parę wstępnych zdjęć.
Wiekszość prac zwiazanych z doprowadzeniem jej do porzadku wykonałem jednak znalazlem w zbiorniku mikro przeciek, zalutuje go na gorąco, na jednym ze zdjęcjest on zaznaczony.
Podaje wam jeszcze adres pod ktorym mozecie zobaczyc wszystkie zdjecia i je pobrać...

http://chomikuj.pl/schowi/petromax+828


Załączone pliki Miniatury
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości