Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aida Express 1250
#1
Stosunkowo niedawno wszedłem w posiadanie pewnej przyjemnej lampki. Chodzi oczywiście o Aidę.
Na zdjęciach widać, jak była zapuszczona. Przede mną praca górnika w odgruzowywaniu Wink Element pod kominkiem (ten z fajką - cału przeżarty rdzą ale się trzyma Wink )
Co mnie bardzo cieszy szkło jest oryginalne - przynajmniej tak mi się wydaje. Smile

Zacząłem od mosiądzu. Nastepny to zbiornik. Sporo pracy czeka mnie z koszem i kominkiem. Jednak są realne szanse na pozytywne zakończenie.



W tym miejscu miał bym pytanie. Ma ktoś do odsprzeania plastikowy uchwyt pompki??


Załączone pliki Miniatury
                       
   
#2
Dobry materiał na zacną lampę Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
250-tki są najładniejsze! Na Twoich fotkach wygląda lepiej jak na aukcyjnych.
Skype: kogo..
#4
Urocza lampka. Nie ma w Danii. Mam tylko widziałem 1 Aida w Danii. Masz szczęście. Smile Will you give it to me for free ?? WinkBig Grin

Aida has got a very interesting history that goes all the way back to the very first pressurelamp.

Mikolaj
#5
Tak wygląda zbiornik po wieczorze z autosolem oraz po około 0,5h zabawy z wiertarką i tarczą polerską. Jeszcze chwilę się nad nim poznęcam, ale najpierw postaram się usunąć brud/osad z pozostałych elementów.



(11-03-2015, 21:05)KoGo napisał(a): [...]Na Twoich fotkach wygląda lepiej jak na aukcyjnych.

Tak szczerze mówiąc to zdjęcia z pierwszego posta jest właśnie z aukcji Smile


Załączone pliki Miniatury
           
#6
Hmmm ... znowu wtopa ...
Skype: kogo..
#7
(11-03-2015, 21:26)KoGo napisał(a): Hmmm ... znowu wtopa ...

Jaka tam wtopa. Po prostu może wyszły większe i stąd takie wrażenie. Smile
#8
Welldone. It looks stunning.
I like when you can just see that the lamp had a life - it give respect in a way I think. Right now it is spot on to me Smile
Be carefull with that chrome - it very thin you know Cool.

Mikolaj
#9
(11-03-2015, 21:43)Wielki Duńczyk napisał(a): [...]
Be carefull with that chrome - it very thin you know Cool.

Yes, I know.
By now I used only 1200grid paste.
#10
Mam nadzieję, że coś będzie widać na tym szkle.
Jak myślici, szkło oryginalne?

Troszchę to zdjęcie poPSułem, tak aby uwypuklić tekst. Wink


Załączone pliki Miniatury
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości