Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Petromax HK500 problem
#31
Bardzo dziękuję, wygląda więc na to, że jak się ma taką lampę, to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dużo, dużo cierpliwości.
Znalazłem sklep z uszczelkami. Straszne ceny, jak za malutki kawałek ołowiu. Mam nadzieję, że to, co nazywamy parownikiem, a oni rurką ogrzewacza, to jedno i to samo?
Czyli do parownika i rapida pasuje taka sama uszczelka, a inna jest do zaworu pompki.
I czy jest jeszcze coś, co powinienem kupić, żeby mieć na wszelki wypadek?
#32
(22-03-2015, 13:32)Nowy napisał(a): Bardzo dziękuję, wygląda więc na to, że jak się ma taką lampę, to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dużo, dużo cierpliwości.
Znalazłem sklep z uszczelkami. Straszne ceny, jak za malutki kawałek ołowiu. Mam nadzieję, że to, co nazywamy parownikiem, a oni rurką ogrzewacza, to jedno i to samo?
Czyli do parownika i rapida pasuje taka sama uszczelka, a inna jest do zaworu pompki.
I czy jest jeszcze coś, co powinienem kupić, żeby mieć na wszelki wypadek?

Jak ktoś nie ma cierpliwości to z lampami długo nie powalczy. W tej zabawie na niektóre części czeka się miesiącami jak nie latami Smile O jakichś konkretnych lampach już nie wspomnę. Smile

Szczerze mówiąc to lista jest długa Wink ale zbiorek sam się pojawi z czasem.
Na pewno uszczelki ołowiane, przydają się też dysze parownika i rapidu, igły, gumowe uszczelki do zaworku w tłoczku, gumowe uszczeleczki do rapida, trochę siatki mosiężnej/miedzianej, trochę skórzanych tłoczków, jakiś brenner też by się przydał.
A z przydasiów to np igła do udrożniania dyszy, jakieś gumki do robienia wkładek gumowych do uszczelek, nietypowe klicze najczęściej hand made i wiele innych Smile
#33
(22-03-2015, 13:32)Nowy napisał(a): Bardzo dziękuję, wygląda więc na to, że jak się ma taką lampę, to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dużo, dużo cierpliwości.
Znalazłem sklep z uszczelkami. Straszne ceny, jak za malutki kawałek ołowiu. Mam nadzieję, że to, co nazywamy parownikiem, a oni rurką ogrzewacza, to jedno i to samo?
Czyli do parownika i rapida pasuje taka sama uszczelka, a inna jest do zaworu pompki.
I czy jest jeszcze coś, co powinienem kupić, żeby mieć na wszelki wypadek?
kup zestaw dziurkaczy za kilka pln i rure ołowiana na złomie i sam działaj z uszczelkami..
#34
(22-03-2015, 13:32)Nowy napisał(a): Mam nadzieję, że to, co nazywamy parownikiem, a oni rurką ogrzewacza, to jedno i to samo?
Czyli do parownika i rapida pasuje taka sama uszczelka, a inna jest do zaworu pompki.
I czy jest jeszcze coś, co powinienem kupić, żeby mieć na wszelki wypadek?
Prawdopodobnie to samo. Smile Tak, dobrze opisałeś uszczelki. Zakładając, że lampa jest sprawna, to po wyczyszczeniu zbiornika przydadzą Ci się jedynie uszczelki ołowiane. A w przyszłości, jak coś zacznie szwankować, można obkupić się dodatkowo całą resztą zapasową. Ja od razu kupiłem taki zestaw naprawczy (kiedyś były tańsze), który zawiera wszystkie części pierwszej pomocy ( http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-duzy-...00592.html ) A jeśli chodzi o dostęp do każdej części z osobna, to kupujemy na pelam.de ( http://www.pelam.de/index.php?cPath=30_51 ) i hytta.de
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#35
Wielkie dzięki za wszystkie rady.
Ponieważ taki zestaw naprawczy kosztuje trochę, niestety, to jego zakup odłożę na później. Na razie zamówiłem tylko ołowiane uszczelki.
Aceton z nakrętkami już bulgoce w zbiorniczku.
Bardzo mnie zainteresował temat własnoręcznego robienia uszczelek. Nemo jakie dziurkacze miałeś na myśli? Bo chyba nie biurowe?
#36
Łuski od karabinu o odpowiednich średnicach Wink
#37
Sprawdzają się te do wybijania otworów w skórze.
Skype: kogo..
#38
(23-03-2015, 15:28)Nowy napisał(a): Wielkie dzięki za wszystkie rady.
Ponieważ taki zestaw naprawczy kosztuje trochę, niestety, to jego zakup odłożę na później. Na razie zamówiłem tylko ołowiane uszczelki.
Aceton z nakrętkami już bulgoce w zbiorniczku.
Bardzo mnie zainteresował temat własnoręcznego robienia uszczelek. Nemo jakie dziurkacze miałeś na myśli? Bo chyba nie biurowe?
http://allegro.pl/wycinaki-dziurkacz-do-...64159.html
       

te drugie sa do 22 mm
#39
Tylko to co w aukcji to ma najwięcej 12mm.
Średnica zewnętrzna #90 to 15mm czyli za mało Sad . Dla wewnętrznej 10mm jest OK.
Średnica zewnętrzna #83 to 12mm więc tu już pasuje, Wewnętrzna 8mm jak najbardziej też pasuje.

Czyli brakuje większego do wycięcia uszczelki do parownika/rapida.
#40
Wielkie dzięki, bardzo mi się to przyda, szczególnie, że nie mogłem dostać ołowianej uszczelki do zaworu pompki. Były tylko te do parownika i rapidu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości