Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sie czysci zeby smokowi :)
#1
Przy okazji ze zrobilo sie cieplo, wzialem sie za renowacje mojego stolika. Pisze o tym poniewaz temat posrednio lub nawet bezposrednio zwiazany jest z lampami cisnieniowymi. Jest to stolik podrozny z Azjii Poludniowo Wschodniej ( Chiny/Bangladesz). Sluzyl on podroznym do rozstawiania lamp zwyklych lub cisnieniowych Bardziej cisnieniowych) w namiocie lub przed namiotem w czasie ekspedycji. Bardzo rzadka rzecz do dostania, wypatrzylem u znajomego sklepikarza ze starzyzna... Dookola blatu biegnie smok polujacy na ptaki, na srodku jest kolo do postawienia lampy Smile Jak ktos ogladal film Malowany Welon, to wie o jaki stolik chodzi bo tam to cudo pojawilo sie kilka razy. Jak odnowie stolik do konca to postawie na nim cisnieniowke i zrobie pare fotek...


Załączone pliki Miniatury
   
#2
Piękna rzecz - powodzenia w renowacji! A z jakiego drewna jest wykonany? bo chyba to drewno?
Skype: kogo..
#3
To jest jakies egzotyczne drewno, my w pracy dostajemy palety z szybami Made in Indonesia, palety wykonane sa wlasnie z tego drewna, sa w stoliku dwa male ubytki, bede mial z czego dorobic... Te nowe chinskie kompasy i nne "marynistyczne" akcesoria tez sa z niego wykonane Smile
#4
Ja wczoraj kupiłem regalik pod lampę naftową z indyjskiego drewna sziszam - niby twardsze od dębu. Wygląda to ciekawie, może to to samo drewno - tak wygląda:

   

A czym to czyścisz? Widzę szczotkę w ręku, jakaś chemia do tego?
Skype: kogo..
#5
Przepiekna lampa secesyjna, tylko pozazdroscic !!! a ja uzywam do czyszczenia starych mebli czegos w rodzaju polskiego rozpuszczalnika, musi jednak jeszcze cos zawierac, bo zostawia ladny ciemny polysk, pozniej wosk pszczeli... I mebel wyglada jak nowy Smile
#6
Czyli w pełni profesjonalna renowacja mebli Smile
Skype: kogo..
#7
Obejżałem ten film. Ale jakoś nie zauważyłem stolika. Lampa ciśnieniowa oczywiście była, ale wisząca Smile
#8
Oj byl, nie pamietam tylko gdzie, czy w domu doktora czy u siostr? Oczywiscie nie taki sam bon jest jedyny w swoim rodzaju Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości