Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za HASAG??
#1
Wszedłem jakiś czas temu w posiadanie jednej lampy, która na zbiorniku ma wygrawerowane 'HASAG'.
Co pewien czas nachodzą mnie wątpliwości, czy to Hasag czy po prostu jakiś składak. Na podstawie gabarytów ewidentnie widać, że jest to 500-ka.
Może ktoś posiada taką, widział ją gdzieś i pamięta co to za typ. Będę wdzięczny za pomoc Smile


Załączone pliki Miniatury
           
#2
Tłoczek trochę w stylu Mewy. Czy pan Honeker nie stoi za tym egzemplarzem? Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
(10-12-2014, 21:46)Tyrell napisał(a): Tłoczek trochę w stylu Mewy. Czy pan Honeker nie stoi za tym egzemplarzem? Smile

Pojęcia nie mam. Smile
Jak by co mogę pokazać jakieś detale. Co jeszcze sfocić aby ułatwić identyfikacje?
#4
Typowa lampa ciśnieniowa z DDR w wersji eksportowej. Z prawdziwego Hasaga zostało tylko logo. Jeśli chodzi o moc to powinna mieć 350CP.
#5
Moc może 350. Gabaryty jak 500 Smile
Znaczy mam Honekera Wink też dobrze. Ma ona jakiś symbol?? Jakie to mogą być lata?
#6
Czasami trafiają się te lampy z małymi tabliczkami z numerem 252, tak samo były też oznaczane na pudełkach. Generalnie jest to nawiązanie do starego Hasaga 252. Myślę, że lampka trochę starsza niż rządy Honeckera, na moje oko to lata 60te.
#7
Lubię te roczniki Wink

Dzięki Piotr za informacje Smile
#8
Po prostu logo Petromax zastapili logiem Hasag? Bo mi wyglada to jak Petromax...
#9
(10-12-2014, 22:32)CZ@rek napisał(a): Lubię te roczniki Wink

Dzięki Piotr za informacje Smile

A to jest mój egzemplarz 252

               
Skype: kogo..
#10
Ale się błyszczy Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości