Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I am going to make a new tophat for my Primus 1381
#11
Thanks Michal, I will try to find the right metal.
Maybe you still know the guy there helped you enamelling your Hasag Polar - shade ? Mayne he also has Primus-green :O)

Mikolaj
#12
He also did green 2827 for me.
But it is really hard to match color.
It could be best, if you can find RAL number, and he tries to match color to it.
Becouse of EU regulations, many ingrendients of enameling powders are banned, so unfortuantly not every color is possible to obtain.


Załączone pliki Miniatury
       
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#13
Gdzie takie cuda robią? ...i ile to kosztuje?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#14
Znalazłem takie coś w sieci:
http://www.metalceram.pl/contact.pl.php może warto sprawdzić, nie znam wprawdzie firmy ale chwalą się że pokrywają emalią nawet garnki i inne drobiazgi. Możliwe że w ilościach hurtowych ale nie dzwoniłem i nie pytałem. Może ktoś mieszka tam w okolicy i zrobi wywiad o możliwości renowacji daszków i innych drobiazgów?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#15
Takie firmy mają ogromne piece emalierskie w których emaliowanie drobiazgów jest kompletnie nieekonomiczne.
Ja mogę polecić http://www.emalkent.pl/ - robiłem u nich sporo elementów. Warunek to dostarczyć przedmiot czysty i ewentualnie wypiaskowany z poprzednich powłok.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#16
Michal podaj przykładowa cenę za jakiś element
#17
Trudno mi dokładnie powiedzieć, bo zazwyczaj wysyłałem kilka elementów na raz i dostawałem wspólną fakturę.
Myślę, że taki daszek to około 50pln netto i zwrotna wysyłka kurierem 25pln. W całości zmieści się pewnie w stówkę brutto.
Po piaskowaniu, przed wysyłką, elementy trzeba zapakować w folię, żeby nie złapały wilgoci i nalotu rdzy w transporcie.
Z technicznych aspektów, to mają ograniczenie na wysokość elementu w piecu max. 15cm.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości