Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa petromaxa
#11
Nie zgodzę sie. Nie śmierdzi. Chyba, że zbyt zimną się odpali oraz przy wygaszaniu.
A co do przerabiania na spirytus, też można, tylko wtedy pije 2x tyle co nafty Wink
#12
Tak jak powiedział mój poprzednik, jeżeli lampa do domu, to polecamy paliwa spirytusowe prawie bezwonne( dużo zależy od składu paliwa) i po spaleniu emitujące do atmosfery H2O.
Lampa wymaga trochę modyfikacji do spalania powyższych paliw, o których dowiesz się czytając To Nasze Forum.
A tak w ogóle to witam Nowego Lampiarza.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#13
Co do zapachu wydzielanego przez lampę.
Dla mnie nie jest to żaden smród jeno zapach .
Faktem jest ,że jeśli lampa jest źle wyregulowana i pracuje ze zbyt małą ilością powietrza, to zapach ów jest dość
intensywny i może przeszkadzać. Ja reguluję lampy na spalanie z niewielkim nadmiarem powietrza i wcale nie jest aż tak
strasznie jak niektórzy to opisują. Jako paliwo stosuję podpałkę Fidibus ,którą kupuję w niemieckim Kauflandzie .
Od lat bardzo , bardzo wielu jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony i uważam te ostre wpisy na temat śmierdzenia lampy są mocno przesadzone.
Jak wiadomo lampy nasze mają klimat z powodu światła wydawanego dźwięku czy ciepła, które wydzielają, ale przecież na ten klimat składa się także ów delikatny zapaszek.
Przy właściwej regulacji jest on przecież także miłym składnikiem tego klimatu.
Wszystko co się spala naturalnie wydziela produkty spalania i jest to nieuniknione . Spirytus też wydziela, ale jeśli ich przy nim
nie czuć to, moim zdaniem ,odpada jeden składnik owego klimatu.
AMEN !!!
#14
Dokładnie tak jak pisze Hans - dla jednego śmierdzi, dla drugiego pachnie - jak zwykle kto co lubi Smile
Skype: kogo..
#15
W końcu mamy całą paletę lamp stołowych przeznaczonych do używania w pomieszczeniach.
Na dobrym paliwie nie ma problemu z zapachem - ewentualnie samo odpalenie można przeprowadzić np. na balkonie, bo wtedy czuć najbardziej.
No i trzeba pamiętać o zapewnieniu wentylowania pomieszczenia w którym świecimy Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#16
A wie ktoś jakie jest zapotrzebowanie powietrza na jeden kg spalonego paliwa w naszych lampkach? W silnikach spalinowych zwie się to mieszanką stechiometryczną (1 kg paliwa - 14,7 kg powietrza), ciekawe jak w przypadku lamp wygląda ta sytuacja - strzelam, że podobnie ...
Skype: kogo..
#17
(24-10-2014, 11:34)KoGo napisał(a): A wie ktoś jakie jest zapotrzebowanie powietrza na jeden kg spalonego paliwa w naszych lampkach? W silnikach spalinowych zwie się to mieszanką stechiometryczną (1 kg paliwa - 14,7 kg powietrza), ciekawe jak w przypadku lamp wygląda ta sytuacja - strzelam, że podobnie ...

Tutaj jest tabelka:

http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...g-i-Ditmar

Przyjmując że 1 litr paliwa waży około 1kg (naprawdę waży trochę mniej - jakieś 0,8kg) i wystarcza na 10h (mniej-więcej) pracy lampy 350HK, to wychodzi w przybliżeniu 1kg paliwa na 12kg powietrza. Liczyć tego dokładniej raczej nie ma sensu, waga powietrza zmienia się bardzo znacznie w zależności od temperatury, trzeba by ze stoperem zmierzyć ile się pali 1 litr paliwa itp.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#18
Dziękuję za rozwianie wątpliwości Smile
Skype: kogo..
#19
(23-10-2014, 10:14)eik napisał(a): Kupiłem ja za 400 zl z przesyłką. Wszystko podobno chodzi, zobaczymy jak przyjedzie. Niby jest wszytsko, kluczyk lejek, Pan mowi, że lampa pali dobrze. Jak przyjdzie do sprawdzę wszystko.


I co, jest Pan zadowolony?? Wink
#20
(24-10-2014, 10:49)KoGo napisał(a): Dokładnie tak jak pisze Hans - dla jednego śmierdzi, dla drugiego pachnie - jak zwykle kto co lubi Smile
jak mawiają poznianacy jeden lubi pomarańcze drugi jak mu giry śmierdzą
Viribus unitis


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości