Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z odpaleniem petromaxa 829
#11
I aceton do kompletu z podkładkami Wink
Skype: kogo..
#12
Lepszy od acetonu jest ester metylowy zwany biodieslem (B100).
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#13
No na pewno w zapachu przyjemniejszy od acetonu.
Skype: kogo..
#14
Za monent wyjdzie, że i w smaku też niczego sobie Wink
#15
To trzeba będzie sprawdzić - poszukajmy ochotnika.
Skype: kogo..
#16
Biodisela nie stosowałem , ale aceton niczego sobie + drobne żelastwo które miałem pod ręką do sheykowania i lampka odpaliła Smile. dzięki za info . Martwi mnie tylko że gdy pompuję ciśnienie , to do tłoczka dostaje się niewielka ilośc nafty , próbowałem wykręcic zaworek celem przeczyszczenia ale po odkręcęniu mam problem z jego wyjęciem , czy zawór można wyczyścic lub może wymaga wymiany ?
#17
Musisz wymienić uszczelkę w zaworze - zestaw naprawczy, albo cały zawór. Jak go wyjąć po wykręceniu jest opisane kilka razy na forum - najłatwiej podważyć od strony wlewu paliwa. Będziesz też prawdopodobnie potrzebował nową uszczelkę ołowianą.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#18
Na zaworki pompki z powodzeniem można użyć zwykły oring, chyba że chcesz klasycznie. W jednej lampie nie ma w ogóle żadnej uszczelki w tym miejscu i też trzyma ciśnienie. Przy remoncie lampy okazało się, że uszczelki brak, wykręciłem zawór, wymieniłem uszczelkę i na próbę wkręciłem ponownie - działa, choć nie polecam takiej metody.
Skype: kogo..
#19
Zawór jest sprawny , niszczelnośc była na podkładce którą podprostowałem młotkiem (dopóki nie kupię nowej) i narazie jest dobrze . Dzięki za informacje . Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości