Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iglica do Optimusa 350/350CP
#1
Witam, serdecznie, jako nowy użytkownik. Do zrejestrowania się na forum, zmusiła mnie chęć uruchomienia lampy Optimusa 350/350 CP. Otóż Parę lat stał u mnie ten model, całkowicie nowy. w czasie usiłowania uruchomienia złamałem drut iglicy.
Pierwsze pytanie, czy mogę gdzieś dokupić kompletną iglicę, Drugie ,czy można umieścić w miejsce ułamanego drutu , inny drut, jeżeli tak to jakiej miałby być średnicy i długości, Wyczytałem wcześniej iż miałby być to drut średnicy 0,20mm, długości nieznam.
#2
(09-02-2015, 16:14)alfred napisał(a): Witam, serdecznie, jako nowy użytkownik. Do zrejestrowania się na forum, zmusiła mnie chęć uruchomienia lampy Optimusa 350/350 CP. Otóż Parę lat stał u mnie ten model, całkowicie nowy. w czasie usiłowania uruchomienia złamałem drut iglicy.
Pierwsze pytanie, czy mogę gdzieś dokupić kompletną iglicę, Drugie ,czy można umieścić w miejsce ułamanego drutu , inny drut, jeżeli tak to jakiej miałby być średnicy i długości, Wyczytałem wcześniej iż miałby być to drut średnicy 0,20mm, długości nieznam.

drut iglicy ma mieć srednice 0,19 mm, prawdopodobnie można skorzystać z igieł do akupunktury ,jeśli opanujesz jego mocowanie to zaskarbisz sobie uznanie
całego forum i rozwiążesz kwadrature koła (robota dla zegarmistrza),do wykręcenia iglicy z pręta palnika jest potrzebny specjalny kluczyk
Viribus unitis
#3
Mnie jakoś udało się to wykonać Smile
Co prawda sprawa dotyczy kuchenki, jednakże myślę, że machanizm jest podobny.Trochę cierpliwości, szkło powiększające z trzecia ręką i jest git Smile
#4
Pamietajcie jednak ze do Optimusa pasuje iglica z Petromaxa 500 CP, one sa wymienne miedzy soba...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości