Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman Millspec na spirol
#1
Kupiłem kompletnego, w dobrym stanie militarnego Colemana z roku 1969 (bardzo możliwe że pamięta wojnę w Wietnamie lub Kambodży). Szybka decyzja i jak większość moich działających lamp został przerobiony na paliwo spirytusowe.
Tak jak przypuszczałem jest to sprzęt który dzięki precyzyjnemu zaworowi, znajdującemu się pod parownikiem staje się wyjątkowo podatny na taką konwersję.
Zmiany jakich trzeba dokonać to tylko:
1. Rozwiercić dyszę paliwową do rozmiaru średnicy 0,28-0,30. Używam do tego rozwiertaków pokazanych poniżej.
2. Zmniejszyć podawanie powietrza do średnicy 5,5mm na przykład poprzez włożenie w rurkę powietrzną podkładki fi 5mm.
Potem zostaje tylko dopracować swoją technikę rozpalania tej ciekawej konstrukcyjnie i niezwykle ryczącej Smile lampy.
Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
       
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#2
Jak ją ustawiałeś?
Chodzi mi o kończówkę parownika z dyszą. W jakiś sposób centrowałeś dyszę w mieszalniku?
#3
Jeśli kupiona na OLX w Warszawie to przynajmniej wiem kto mnie ubiegł Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#4
(31-10-2014, 18:26)CZ@rek napisał(a): Jak ją ustawiałeś?
Chodzi mi o kończówkę parownika z dyszą. W jakiś sposób centrowałeś dyszę w mieszalniku?
W tym egzemplarzu nie ma co centrować. Aluminiowy parownik z dyszą wsuwa się w tulejkę w mieszalniku i przykręca na dole delikatnie nakrętkę do części zaworowej.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#5
Oj nie do końca się zgodzę.
Parownik to aluminiowa miękka rureczka, która łatwo ulega odkształceniom. Nie wiem czy mój był poprawnie wyprofilowany czy może się troszkę w przesyłce odkształcił, ale mam pewne problemy z jego ustawieniem.
#6
(31-10-2014, 18:29)divemaster napisał(a): Jeśli kupiona na OLX w Warszawie to przynajmniej wiem kto mnie ubiegł Smile
Też nie zdążyłemSad. Lampa kupiona na aukcji Alledrogo wraz z M320 też militarnym Smile.
Pozdrawiam.

(31-10-2014, 20:59)CZ@rek napisał(a): Oj nie do końca się zgodzę.
Parownik to aluminiowa miękka rureczka, która łatwo ulega odkształceniom. Nie wiem czy mój był poprawnie wyprofilowany czy może się troszkę w przesyłce odkształcił, ale mam pewne problemy z jego ustawieniem.
Prawdopodobnie masz niekompletny mieszacz. W górnej części powinna być kostka z tulejką o średnicy przewężonego parownika. Po święcie rozbiorę i zrobię fotkę to zobaczysz jak to powinno wyglądać.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#7
Cenne informacje - chyba swojego Milspec'a też przerobię bo boję się palić na benzynie - tak jak kupiłem lampę jeszcze jej nie odpaliłem Sad Teraz tylko problemem będzie znaleźć źródło wierteł 0,28 mm.
Skype: kogo..
#8
(31-10-2014, 21:15)KoGo napisał(a): Cenne informacje - chyba swojego Milspec'a też przerobię bo boję się palić na benzynie - tak jak kupiłem lampę jeszcze jej nie odpaliłem Sad Teraz tylko problemem będzie znaleźć źródło wierteł 0,28 mm.
Nie szukaj wierteł a kup rozwiertaki zegarmistrzowskie takie jak pokazałem pod pierwszym postem. Jako sprawdzian dobierz jakąś igłę lub drut o podanej średnicy.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#9
Mariusz, a był byś tak dobry i pstrykną fotkę parownika w mieszaczu?
#10
Znalazłem takie rozwiertaki do dysz

http://allegro.pl/rozwiertaki-do-dysz-i4687459618.html

a gdzie znajdę te zegarmistrzowskie - może tańsze będą?

W ogóle to długo myślałem o przerobieniu jakiejś lampki - chyba nadszedł ten czas ...
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości