Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Colemanem
#1
Witam! To mój pierwszy post na tym forum. Tematyką lamp ciśnieniowych interesuję się od 3 lat i aktualnie posiadam 4 lampy. Petromax hk500 chrom, Petromax 829b wersja wojskowa z pudłem transportowym, Vapalux Halifax z 1943, oraz ostatnia to prawdopodobnie amerykańska wojskowa wersja Colemana z 1980 roku. Z ostatnim nabytkiem mam problem z odpaleniem. Podczas prób odpalenia bez siatki, wciąż wydobywają się płomienie, na których lampa by nie nie świeciła. Odpalam na benzynie ekstrakcyjnej. Czy jest jakiś sporób regulacjimtej lampy? Pozdrawiam!
#2
A co to za model? 252A Mil-Spec? ... Nemo ma taką sztukę to może coś praktycznego doradzi. Skąd te płomienie lecą?
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
(03-09-2013, 15:24)Tyrell napisał(a): A co to za model? 252A Mil-Spec? ... Nemo ma taką sztukę to może coś praktycznego doradzi. Skąd te płomienie lecą?

Płomienie lecą z brenera, tj benzyna nie mogła sie rozgrzać do odpowiedniej temperatury. Tak, to ta lampa. Dodaję zdjęcie, przedstawiajace obecną sytuację.


Załączone pliki Miniatury
   
#4
ja podgrzewam amerykańskie "ustrojstwo" nerka od p-xa,na dosłownie 3-5 ruchach pompki,sprawdz ta wygieta aluminiowa
rurke (palnik) dot.milspeca.
Viribus unitis
#5
Może zafajdany jest parownik? Warto by go było w środku wyczyścić z osadów. Pewno nie chwyta przez to temperatury.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#6
Płomień wygląda jakby było za niskie ciśnienie. Nieszczelna lub przy pchany parownik/dysza.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#7
Właśnie odkręciłem parownik, i od samego początku wygląda jak by był przytkany jakimiś śmieciami. Jednak podczas próby usunięcia, okazało się że wewnątrz znajduje się coś jakby sznur. Czy ta lampa nie posiada żadnej precyzyjnie wykonanej dyszy bądź iglicy? Mam wrażenie że jest ona niekompletna.


Załączone pliki Miniatury
   
#8
Nie ma bata. Trza oblukać temat na http://www.colemancollectorsforum.com/

http://www.classicpressurelamps.com/foru...?tid/3413/ faktycznie w środku jest sznurek
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości