Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za lampa?
#1
Od pewnej osoby dostałem do obejrzenia lampę i w końcu została mi ona podarowana ze wzgl na brak czasu żeby się nią zająć.
Podejrzewam, ze jest to lampa typu "blue flame". Nie jestem tego pewien tyle że widzę podobieństwo do Aladdyna.
Zastanawia mnie:
- na kominku (zdjęcie samego zbiornika) są zalutowane otworki - myślałem że przetarcie - tylko że to są 3 otworki po obwodzie - coś trzymały - pewnie siateczkę "dotleniającą"?
- na zbliżeniu brennera - drugi pierścień od zewnętrznego ozdobnego trzymającego szkło ma ma wybite wypustki - coś się wpinało - kolejną siateczkę drucianą?
- Lampa jest chyba mocno walnięta (wciśnięta) od góry - korek wlewu jest pochylony do wewnątrz..
Ktokolwiek wie - ktokolwiek zna?


Załączone pliki Miniatury
                   
#2
Mi to wygląda na zwykłą knotówkę, tylko palnik wyposażony jest w windę do podnoszenia knota.
Skype: kogo..
#3
Zgadzam się.

"pewnie siateczkę "dotleniającą"?" a cóż to za licho?
#4
Miałem na myśli tę siateczkę wtykaną w Aladdynach w centralnym kominku.

Dokształcę się w Aladdynach. Co one mają (prócz siateczki) a czego zwykłe knotówki np z palnikiem kosmos nie mają?
Kupię wiecej siatek katalitycznych i sprawdzę jak się zachowują na zwykłej knotówce z kosmosem..
#5
   
podobna budową do austriackiego Astrala ,knot rurkowy,centralny kominek...
Viribus unitis
#6
(16-01-2016, 17:29)jaxmdl napisał(a): Miałem na myśli tę siateczkę wtykaną w Aladdynach w centralnym kominku.

Dokształcę się w Aladdynach. Co one mają (prócz siateczki) a czego zwykłe knotówki np z palnikiem kosmos nie mają?
Kupię wiecej siatek katalitycznych i sprawdzę jak się zachowują na zwykłej knotówce z kosmosem..

Dobrze kolego kombinujesz - ciekaw jestem efektów eksperymentu
Skype: kogo..
#7
Jeszcze jak kupisz odpowiednie szkło i łańcuchy do powieszenia lampy.
Wtedy będzie piękna Smile
#8
szkoda czasu na renowacje i gadanie na forum - wywal na złom
Viribus unitis
#9
Nemo,

Przyznam, że uciąłeś dyskusję.....SmileSmile
Aladdyna zdobędę i sprawdzę co on ma.... i kosmos odpalę Smile

Co nie wyklucza, że może się skończyć jak mówisz....

Smile Smile Smile
Mam książkę - po rosyjsku - Konstrukcja i działanie parowozów. Była po polsku i kurna pożałowałem na nioą 20 zł. Wiedza na dziś już bezużyteczna ale się dowiedziałem do czego służą te małe kółeczka na początku i końcu parowozu..
Smile Smile Smile
#10
No właśnie, do czego one są??


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości