Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Szukam dawcy do Baby PX 821 i ...który to rocznik???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poszukuję górnej części parownika i daszka. Może być w opłakanym stanie byleby była sztuka do odpalenia. Jeśli ktoś przez przypadek ma taką górę to proszę o PW. Prosiłbym też o określenie z którego roku pochodzi ta lampka. Na dnie zbiornika nie znalazłem żadnych cyferek. Fotka w załączeniu. Czy czarne malowanie kołnierza jest oryginalne?
Powinny być cyferki na dnie zbiornika - bardzo lekko wydrapane. Zazwyczaj od szablonu, ale zdarzają się też odręcznie. Czasami trzeba dobrze się przyjrzeć, ale zawsze są. Obstawiałbym coś około 1940 r., a na pewno okres 1939-42.

Czarna farba oryginalna, góra raczej powinna być emaliowana na zielono, identyczna jak w 2827.
OK, to już wiem która to jest. Dzięki Smile Denko jeszcze trochę brudne więc pewnie po czyszczeniu coś wyjdzie. Co ciekawe, wnętrze zbiornika jest jak nowe. Tak samo rurki w środku, lśnią mosiądzem a myślałem patrząc na stan zewnętrzny, że będzie brudno. Jak znajdę dawcę to postaram się ją przywrócić do używalności Smile