Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Hasag 351L NRD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Po wstępnym oczyszczeniu z nadpalonej nafty czas na prezentację nowego dziecka w rodzinie. Przed wami owoc demokracji ludowej pierwszej klasy. Towar eksportowy prosto z fabryk Lipska. Prezentuję wam Hasaga made in NRD.

Na szczególną uwagę zasługuje znak jakości wybity na górnej zakrętce "Ausgezeichnete Qualität Gütezeichen Q". Określał produkcję o najwyższej jakości, przewyższającą średnią światową podobnych urządzeń.

link do posta z filmem:
http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...g-351L-NRD

[attachment=1507][attachment=1508][attachment=1509][attachment=1510][attachment=1511]
Piękny jest! Smile
Świetna. Wygląda genialnie. A paliłeś już ją? ... Czekamy na filmik Big Grin
Nie. Dzisiaj pierwszy raz widziałem ją na oczy. Paczka adresowana była na Lusowo bo w natłoku zajęć nie mogłem osobiście odebrać jej w Poznaniu.
Wygląda tak ładnie, że szkoda ją zakopcić.
No ktoś już ją męczył wcześniej. Niestety ślady tych igraszek ściągałem przez prawie dwie poranne godziny. Znak jakości był ledwo co widoczny a daszek mocno uwalony. Efekty robią jednak wrażenie. Datuję ja na lata 60. W tym właśnie okresie pojawiły się znaki Q w NRD.
Sama przyjemność przywracać życie lampce. Ja teraz walczę z Hasagiem 252, który chyba był czymś oblany, bo miejscami na zaciekach wżery się porobiły w chromie. Ale nic tak nie cieszy jak efekt końcowy Big Grin
Odlotowy blysk mimo uplywu czasu ! I zapewne jakosc Q faktycznie odbiega od "Chinczyka". Super lampa !
O to się nie boję. NRDowska doktryna zakładała pokrycie niedoborów materiałowych wysoką jakością wykonania. Produkty z tym znakiem miały starczać na dziesięciolecia eksploatacji. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to najprzedniejsze lampy jakie świat nosi Smile
no,no najprzedniejsze w swiecie byly kolejki Pico prod NRD,
oni kolejki a my statki oceaniczne ......
Stron: 1 2