Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Renowacja Petromax Rapid 2827
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem. Kupiłem niedawno na giełdzie Petromaxa Rapid 2827 w stanie niemalże idealnym. Chciałem go odrestaurowac i wskrzesic do życia. Czy ma ktoś jakiś sprawdzony tutorial renowacji czy w przypadku 2827 mogę się wzorowac na http://light.papo-art.com/tech-n-info/Pe...ntent.html , który znalazłem w innym wątku. Brakuje mi tylko manometru i chyba kompletu nowych uszczelek, póki co nie wiem gdzie to zdobyc. Pozdrawiam.
Wrzuć jakieś zdjęcia swojej lampy to będzie można powiedzieć coś więcej.
Części możesz kupić na pelam.de lub hytta.de
Tutorial z linku może być, w końcu 829 to bardzo podobna lampa, w zasadzie różni się tylko wielkością, więc trzeba wziąć poprawkę ustawiając szczelinę pomiędzy dyszą a rurką mieszalnika.
Proszę bardzo
No no. Ładna sztuka - zdrowa.
A ile za nią dałeś, jeśli to nie tajemnica??
Po targach 120zł. Na podanych stronkach rzeczywiście jest dużo cześci, ale lampa 2827 oznaczona jest HK200, a takiego symbolu nie ma. Czy któryś z podanych na niemieckich stronach można traktowac jako odpowiednik/zamiennik?
Musisz szukać części do 250tki. Przy okazji zalecałbym zakup szkła - szkoda byłoby zniszczyć oryginalne.
Uważaj też na wajchę od podgrzewacza, bo one bardzo łatwo rozsypują się w drobny mak.
Dzięki wielkie za wskazówki, jak tylko znajdę trochę czasu to zagłębię się w literaturę i zamówię potrzebne części. Manometr od 250tki też będzie pasował?
Nie, musisz szukać do 2827 manometru. W tej cenie to naprawdę okazyjka ładna, nawet bez manometru - gratulacje!
(04-06-2014, 17:34)diver0101 napisał(a): [ -> ]Manometr od 250tki też będzie pasował?

Współcześnie nie montuje się już zewnętrznych manometrów, tylko są one zintegrowane z nakrętką wlewu.
Tak, jak pisał Michał, jeśli chodzi o działanie lampy, to manometr nie jest wymagany. Jeśli masz uszczelniony otwór po starym manometrze, nie trzeba się nim martwić. Jak zależy Ci na kontrolowaniu ciśnienia, to możesz kupić współczesny w nakrętce, ale nie będzie to super wyglądać. Na oryginalny manometr od 2827 możesz zapolować na allegro, kupując jakąś zezłomowaną sztukę. To są bardzo popularne lampy.
Stron: 1 2