Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Moja kolekcja lamp :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś prezentuję moją kolekcję lamp. Miała być jedna. W ciągu +/- roku nazbierałem, to co widać. Big Grin Najnowszy nabytek Coleman 252A 1969r. od nemo
[attachment=1383]
Piękna gromadka.
Jak ktoś raz nafty powącha to tak już zostanie - kiedy kolejna lampa, że się tak zapytam? Wink
... jak ja Was zaczynam rozumieć Smile
Zaraz się odezwie lobbing spirytusowy i stwierdzi, że ten co raz księżycówki zakosztował do nafty już nie wróci Smile
A ten Coleman to benzynowy czy naftowy? Bo ostatnio widzialem na allegro takiego naftowegoSmile

Aha, no I pogratulowac kolekcji, ladnie sie prezentujaSmile
Ten Coleman, przynajmniej u mnie, na nafcie zaskoczyć nie chce. Na odkręconym pokrętle na 1/4 obrotu jakoś pali, ale potem to już twierdzi, że nafta jest beee. Z kolei na etylinie Pb95 śmiga aż miło.
Coleman jest na benzynę. Tak przynajmniej sugeruje zapach ze zbiornika. Smile Ten narazie czeka na swój czas. Odpalę go dopiero, jak będę miał czas, a przede wszystkim jak się dokształcę. Najpierw teoria od podstaw, bo nie wiem co się z tym w ogóle robi i jak to ma funkcjonować. Później kupno jakichś zapasowych elementów, uszczelek, itp. Pewnie będę chciał to rozebrać na części pierwsze, jak w przypadku Petromaxów. Jeśli chodzi o kolejną lampę, to myślałem dla odmiany nad czymś małym, coś koło HK 150.

Dzięki za komentarze. Wink
Zebrales fajna Rodzinke !Teraz to ciemnosc Ci nie grozi!
Pozdrawiam