Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Coleman 252A
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coleman 252A rocznik 1975 wraz z komletnym przybornikiem.

zdjęcia z aukcji allegro użytkownika: Bestim


Lampa tylko raz odpalona, ale z uwagi na problemy z parownikiem nie udało się utrzymać dłużej ognia.
Nowy parownik niestety utknął w Memphis/Miami. Ale cierpliwie czekam i jak tylko go dostanę pojawią się kolejne zdjęcia tym razem w trakcie pracy.
Szanowni
Na jakim paliwie ta lampa będzie najlepiej pracowała oraz co tam można wogòle lać?
Nalałem nafty - nawet nie zaskoczyła - nafta się nie gazowała.
Nalałem benzyny reaktyfikacyjnej - zaskoczyła ale pracowała w miarę poprawnie na odkręconym na 1/4 pokrętle. Jak odkręcałem do końca to miałem ognisko.
Etyliny Pb95 jeszcze nie lałem, ale mnie kusi Wink
(23-04-2014, 08:31)CZ@rek napisał(a): [ -> ]Etyliny Pb95 jeszcze nie lałem, ale mnie kusi Wink

Hihi, rozumiem Cię Big GrinBig GrinBig Grin
Na benie zaskoczy tylko musisz dobrze wygrzać parownik. Zobacz na moim filmie ile to trwa.
Na Pb95 pracuje równiej, ale .... Jeszcze tylko muszę założyć siatki Colleman'a i będzie super bo na Anchor'ach (mimo, że HK500) jakoś jej ciężko a i światła za wiele też nie daje.
Po kilku nieprzewidzianych trudnościach, takich jak:
- stopiony parownik
- 'wspawane' aluminium w mosiężny adapter
udało się wreszcie lampę uruchomić.

Co do paliwa to jak narazie wygrywa Pb95. Na tym paliwie szybko zaskakuje i po wygrzaniu lapma pracuje równo.
Gratuluję odwagi. Ja się boję etylinę lać do czego innego jak samochód.
Tez sie boje uzywac benzyny do lamp....Jednak bardziej jest ona przeznaczona do samochodowSmile
Może do Petromaxa bym nie nalał, ale Coleman... tam można Big Grin
Do tych lamp jest specjalne paliwo Colemana > COLEMAN FUEL < przynajmniej na tym chodzi najlepiej jak dla mnie Smile