Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Tilley X246A Gold
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tilley X246A Gold (rocznik 1961-1964)

zdjęcia podkradzione z ebaya od użytkownika: bananamafia
photos from ebay from seller: bananamafia
Czyli, zloty z czerwonym daszkiemSmile
(30-01-2014, 22:35)alenstein napisał(a): [ -> ]Czyli, zloty z czerwonym daszkiemSmile

Dokładnie.
Dlatego pytałem o daszki w wersji A. Wink
Czarek, a masz adres tej aukcji?
Której??
No tej lampy, ktora widac na fotkachSmile
Pewnie, że mam.
W sumie to aukcja, którą wygrałem Wink Poszło na PW.
Widzialem, dzieki. Cholera, widze ze jest zainteresowanie tymi lampami, a ja ich do tej pory nie mialem w powazaniuSmile
Po dłuższym czasie lampa wreszcie odpalona. Ruszyła od pierwszego razu. Smile
Siatka założona i wypalona.
Niestety pojawił się problem - płomienie poza siatką. I mam tu kilka koncepcji:
1) źle założona siatka i zrobiła się zbyt mała - możliwe
2) lampa z układem spalania dla HK500 - mało prawdopodobne ale możliwe
3) parownik rozkalibrowany - dosuć prawdopodobne zważywszy na wiek lampy i fakt, że była używana

Założę całą czapke do starej X246 i sprawdzę przynajmniej czy parownik jest OK oraz czapkę ze starej X246 do X246A aby zweryfikować punkty 1 i 2. Ale to jutro bo paliwo się wyczerpało Wink
Ewentualnie może trzeba lampę nieco przepalić?? Może się wypali cała sadza i będzie ok?

Ma ktoś jakies pomysły?
Congratulation with a very nice redhood. The enamel looks brandnew and undamagedSmile.
If you have flames outside the mantle then it could be because the burner inside not is completely clean and also the airintakesIdea.
Another reason could be that the lamp was left with the needle in top-position where there be some ion-swapping even if both is made of iron. Typically the jet will enlarge over longer time and give too much fuel and flames outside the mantle as resultIdea.
It is nice to see in origin box, with all the papers and spiritcup. Wellsaved.
I still miss this nice lamp in my collection and you just made me miss it worse Big Grin

Mikolaj