Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Siatka - TILLEY 164X - 300HK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wraz z lampą Tilley X246 dostałem od sprzedającego jedną nowa siateczke Tilley 164X. Teraz moje odczucia:

- daje światło w wyraźnie żóltym zabarwieniu
- trwałość wręcz legendarna - transport z belgii via poczta belgijska i polska (oraz transport pomiędzy państwami najprawdopodobniej lotniczy) jej nie uszkodził
- wielkość po wypaleniu - ciekawy kształ z racji dwuotworkowości Wink
- po wypaleniu spirytusem potrzebyje pewnego czasu na odpalonej lampie aby się ostatecznie ukształtować

Daje bardzo przyjemne światło o przyjemnym naturalnym kolorze. Oczy sięnie męczą.

Dodatkowo, w Polsce ciężka do dostania o ile wogóle jest to mozliwe. Najpewniejsze źródło to Anglia. Cena wychodzi w okolicach 10-14 zł za sztukę. Czy warto - niech każdy to oceni.
Umówmy się, że w kwestii trwałości odnośnie transportu nic u nas nie pokona Butterfly'a i Anchor'a Smile - przy nich droga Belgia - Polska to pikuś. Ostatnio moja paczka Anchorów przyszła z Japonii, więc miała w ogóle na około Smile i żadnych uszkodzeń Smile

Jeszcze jedno zdjęcie wrzucam, bo to ebayowe jakieś małe Smile
Ja miałem na myśli siateczkę wypaloną założoną w transportowanej lampie. Po jej odpakowaniu lampa została odpalona, co z resztą widać na zdjęciach w poście http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...74#pid3974 - działała poprawnie Smile
Nie pisałem o transporcie zapakowanych w folie niewypalonych siateczek.
A to przepraszam - faktycznie niezłą drogę wytrzymała, ale fakt - dwuotworówki lepiej znoszą transport Smile
To prawda. Są zdecydowanie lepiej usztywnione przez parownik w porównaniu do swobodnie zwisającej z brennera.
Ja stosuję do tej lampy siatki od lampek gazowych. Pasują idealnie świecą tak jak opisano w pierwszym poście - ładnieSmile