Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Px- 829 na spirol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[attachment=378][attachment=377][attachment=379][attachment=380]Trafiła mi się 829-tka po rodzinie do przeróbki komercyjnej na spirol. Ojciec zięcia kupił okazyjnie nowego Px 829. Po tygodniu samodzielnej (przegranej)walki z lampą przyszedł do mnie czy bym mu nie pomógł bo on nie może doprowadzić do tego żeby świeciła. Taka oferta to woda na młyn mojego ego . Po paru minutach w moich rękach lampa zajaśniała ale to nie to co powinna dawać fabrycznie. Decyzja-; pełny przegląd i konwersja na spirol. Lampa jest po pełnej rozbiórce. Znalazłem takie błędy produkcyjne które wykluczały jej pełne możliwości świecenia. Dwa zgrzewy w komorze spalania z otworami trzeba było zaspawać, żeby nie podawały spalin do mieszalnika. Udało mi się prze-kalibrować dyszę rapida
tak, źe działa poprawnie na mim typowym paliwie Big Grin . W załączniku kilka fotek z przeprowadzonej konwersji.
Pozdrawiam.
(25-06-2013, 07:36)spiromax napisał(a): [ -> ]Udało mi się prze-kalibrować dyszę rapida tak, źe działa poprawnie na mim typowym paliwie Big Grin . W załączniku kilka fotek z przeprowadzonej konwersji.
Ostatnie foto: jeden w gardło, drugi do lampy, i tak dalej... Wink
To obok lampy to gazowany bursztynowy napój Tongue niepalny Sad.
Pozdrawiam.
podaj średnicę otworu dyszy jeśli możesz...
Minimalnie powyżej 0,4 mm. + 0,01mm
Pozdrawiam.
Witam Smile
Mam takie pytanko Smile
Znalazłem dyszę o otworze 0,45, to nieco więcej niż podajesz. Myślisz, że będzie się dało na takiej dyszy jakoś wyregulować Petromaxa do palenia na spirytusie? Smile
Lampa Px500 z dyszą 0.45 będzie działać na paliwie spirytusowym ale prawdopodobnie będzie potrzeba zwiększenia ilości powietrza i może się okazać że będzie to za duża ilość mieszanki do pełnego spalenia na siatce. Trzeba poeksperymentować.
Pozdrawiam.
Też nabrałem chęci na przeróbkę lampki, i mam w związku z tym pytanie do kolegi Spiromaxa: jak rozwiązujesz temat przysłony mieszalnika celem ograniczenia ilości powietrza w mieszance? W zestawach do przeróbki jest taka kostka ze śrubką - masz jakiś inny patent... Ewentualnie jaka średnica otworu wlotu powietrza powinna być?
Będę kombinował, może przy takiej dyszy zagada jagodzianka? Big Grin
Nie lej jagodzianki. Już lepiej białym zalej. To fioletowe to syf totalny.
Stron: 1 2 3