Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Petromax wersja BW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jaką farbą/lakierem pomalowane są wersje BW?
To chyba w ogóle nie jest lakier, raczej niklowa powłoka matowa.
Coś to jest.
Miałem zbiornik chlapnięty farbą, zmyłem to acetonem i pozostały odbarwienia (tak jak by warstwa farby lub lakieru została usunięta).
Stąd moje przypuszczenie, że może to być farba/lakier ale też może to być powłoka nakładana galwanicznie.
Panowie jak się nie mylę elemęty lampy są poddawane obróbce strumieniowo ściernej materiałem szklanym.
Ale to jest jakby piaskowanie.
Więc jak bym swojego PMx'a tym potraktował to miał bym mosiądz w wersji 'prawie lustro' Wink
Tak się robi matowy nikiel - najpierw nikluje na gładko a potem matowi przez szkiełkowanie.
Zrobię później zdjęcie.
To nie wygląda jak zmatowione mechanicznie. Napisałem 'nie wygląda' ale nie twierdzę, że tak nie jest.
Kiedyś w swoim bundesmaksie chciałem wyczyścić kominek, bo nabrał kolorów, niczym tego nie dało się zlikwidować więc wiozłem papier wodny i doszedłem do nierdzewki nigdzie tam nie było mosiądzu.
Kominek tak, to zdecydowanie nierdzewka.
A na zbiorniku?? Odrobinę, w przypływie energii, usunąłem mechanicznie farby i tam jest coś a'la mosiądz/miedź. Na miedź nie liczę więc pozostaje mosiądz.
Chyba wiem co się stało.
To co wydawało mi się usuniętą warstwą lakieru/farby okazało się poprostu oryginalnym kolorem lampy. Farbę, z dużym prawdopodobieństwem, nałożono na samym początku więc zakonserwowała oryginalny kolor.
Czyli problem się sam rozwiąże, jak zbiornik się nieco przybrudzi Wink