Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Regulacja iglicy w P-x 523/500cp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!Czy iglica musi byc wkrecona do oporu w pret prowadzacy?Zalozylem nowa iglice i dysze bylo szczelnie cala noc trzymalo 2 atm.Po 1 odpaleniu powstala minimalna nieszczelnosc na dyszy powstaje kropla i sie saczy juz podczas pompowania 0,5-1 atm!Pret regulacyjny wykrecony do oporu trzyma na 1 gwincie .Iglica wystaje na 1 m.Czy opcja wykrecenia nieco iglicy wchodzi w rachube?i usunie nieszczelnosc??
Pozdrawiam Szekla
Iglica nic nie uszczelnia. To robią zaworki i uszczelki. A wykręcenie iglicy sprawi, że nie zdołasz obrócić pokrętła o 360 stopni i w dysze będziesz miał zatkaną.
Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).

[attachment=315][attachment=316]
Najlepiej w ogóle nie trzymać lampy pod ciśnieniem kiedy nie jest używana. Ten wsteczny zaworek w Petromaxach potrafi często zawodzić, dlatego zalecane jest pompowanie ciśnienia dopiero po rozgrzaniu lampy oraz jej gaszenie poprzez spuszczenie powietrza.
(06-06-2013, 10:04)Tyrell napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).
Witaj !w parowniku wszystko nowe! na nowy zaworek pompki czekam .Ale jezeli trzyma cisnienie to jak to sie ma do malej nieszczelnosci na dyszy Nowa dysza i iglica .Nie moge jej wyzej podniesc -koniec regulacji.Co zrobic?
Pozdrawiam

(06-06-2013, 12:21)szekla napisał(a): [ -> ]
(06-06-2013, 10:04)Tyrell napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Musisz powymieniać sprężyny i zaworki. Najlepiej obie. Jedna jest w parowniku. W dolnej części osadzonej w zbiorniku (193 i 194). Druga jest w pompce (17,18).
Witaj !w parowniku wszystko nowe! na nowy zaworek pompki czekam .Ale jezeli trzyma cisnienie to jak to sie ma do malej nieszczelnosci na dyszy Nowa dysza i iglica .Nie moge jej wyzej podniesc -koniec regulacji.Co zrobic?
Pozdrawiam
Wyglada na to Ze zawiodla nowa czesc ?cos z Pelamem nie tak najpierw iglica zla teraz zaworek w parowniku Wczytalem sie iglica niczego nie uszczelnia ok!
Musisz to rozkręcić i obejrzeć gumę zaworka (193). Czasami wystarczy ją docisnąć i równo ułożyć. Przy okazji zobacz czy ze sprężyną wszystko ok. Jeżeli ten element jest niesprawny zapomnij o rozpalaniu z rapida. Tylko alkohol z nerki i pompowanie ciśnienia po wygrzaniu parownika. Coś na zasadzie procedury odpalania Vapaluxa m320 z mojego ostatniego filmu.

Zaworek pompki nie ma nic do rzeczy, ale skoro będziesz wszystko rozkręcał warto uszczelnić też ten element.
(06-06-2013, 12:36)Tyrell napisał(a): [ -> ]Musisz to rozkręcić i obejrzeć gumę zaworka (193). Czasami wystarczy ją docisnąć i równo ułożyć. Przy okazji zobacz czy ze sprężyną wszystko ok. Jeżeli ten element jest niesprawny zapomnij o rozpalaniu z rapida. Tylko alkohol z nerki i pompowanie ciśnienia po wygrzaniu parownika. Coś na zasadzie procedury odpalania Vapaluxa m320 z mojego ostatniego filmu.

Zaworek pompki nie ma nic do rzeczy, ale skoro będziesz wszystko rozkręcał warto uszczelnić też ten element.
Dalem troche ciala! Zapomnialem o zaworze parownika a to logiczne ze on steruje doplywem paliwa nie dysza!Wczoraj zbyt malo mnie oswiecilo ale bylo super! Rozkrecilem lampe ponownie caly zaworek dalem nowy.Musze poprosic niemieckich kolegow o ogledziny.Moja wersja nie ma rapida ale mam na oku 500 z bundeswery komplet w metalowej skrzyni .Jak myslisz ile takie chodza ? zeby nie przeplacic?
Nowa na baju niemieckim 150-190EUR
(06-06-2013, 17:45)CZ@rek napisał(a): [ -> ]Nowa na baju niemieckim 150-190EUR

Dzieki!