Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Geneza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, chciałbym otworzyć nowy temat a mianowicie proponuję aby każdy z użytkowników opisał jaka była jego geneza zainteresowania się lampami ciśnieniowymi i nie tylko.Kto pierwszy?
Może Ty pierwszy Big Grin
No to słuchamy Smile
Wiedziałem że tak będzie ale do rzeczy,szkoda tylko że mój przypadek jest taki banalny.Otóż mieszkam i pracuję na wyspie która nazywa się Sotra a blisko mojej pracy jest punkt gdzie mieszkańcy mogą pozbyć się niepotrzebnych sprzętów i po prostu śmieci gabarytowych.Czasami tam zaglądam gdyż jest tam specjalne pomieszczenie gdzie można zostawić sprzęty które nadają się jeszcze do użytku na przykład rowery sprzęt rtv etc.Jakiś rok temu zajrzałem tam i zobaczyłem coś co mnie zainteresowało.Wziąłem to coś do warsztatu i zacząłem czyścić.W pewnym momencie pojawił się napis PRIMUS 1020 wbiłem hasło w Google i pojawiło się magiczne -lampa ciśnieniowa.Od tej pory zacząłem czytać na ten temat i pomyślałem że mógłbym zbierać takie cuda.Zacząłem szukać lamp i je kupować.Zainteresowałem się również kuchenkami ciśnieniowymi i też zacząłem je kolekcjonować do tej pory udało mi się kupić 13 lamp oraz 6 kuchenek i myślę że to dopiero początek.I pomyśleć że jeszcze rok temu nie wiedziałem o istnieniu lampy ciśnieniowej.W chwili aktualizacji posta 14.09.17 mam już 21 lamp i 6 kuchenek.
Geneza jest a gdzie rozwiniecie? Czekamy...
To nie jest forum dla początkujących grafomanów.
Big Grin Starting with a Primus 1020 is a good way to start.
Getting 13 lamps in 1 year hehe - think 10 years ahead Wink

I just started collecting lamps 10 years ago when a friend of mine was exited by my first lamp, a Hipoliti 502.
The Hipolito I got for free from my old doctor who collected butterflies as I also did as a kid.
He finally got a Petromax and said that was the "real" pressurelamp and he gave the Hipolito to me.
But it took 30 years to see the value in collecting - untill then I actually was sick and tired of the caution I had to take when I used these lamps in the field.
My friend learned me to look at the lamps like collectibles and as the technical small wonders they are.
I try to find lamps of different burning-principles and from different countries of good quality.
Nowadays I finally light them up with a smile on my face.

Mikolaj
Fint historie,men jeg skjønner ikke engelsk. Fordi jeg jobber i norge skriver på norsk som lik dansk sprok.
Hvor lenge du lærer norsk? Jeg hater norsk språk og land. Og folk er ytterst ubehagelig og uhøflig, og veldig pervy.
Eg bor i Norge over ni or.Og trodde at du har rett.
Stron: 1 2