Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Problem z rapidem do 2827
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Potrzebuję pomocy kolegów bardziej doświadczonych w tym temacie bo już nie wiem co robić.

Chodzi o działanie rapida w PX 2827, otóż po podpompowaniu zbiornika rapid nie daje mgiełki a po prostu sika naftą a płomien jjako efekt spalania nafty jest ponad 50 cm i co najgorsze rapid pali i jednocześnie sika naftą, lub lepiej po prostu ją rozbryzguje. Rozbierałem go i sprawdzałem już kilkukrotnie i nic nie pomogło.Już zastanawiam się nad kupnem nowego - ale pomyślałem spytam zanim wydam kasę, może gdzieś tkwi bład?

Czy przyczyna to rozkalibrowana dysza rapida? Ktoś może z kolegów miał kiedyś podobny problem?
Wygląda to tak jakby dysze powietrzne były niedrożne i samą naftę pakowało ze zbiornika. Środkowa dysza w rapidzie doprowadza paliwo, natomiast z boku, powinny być dwie dysze powietrzne - które pompują powietrze z górnej części zbiornika.
A to ciekawe, nie ma to jak spytać, nie wiedziałem, że z boku są jakieś dodatkowe otwory Smile zawsze koncentrowałem się na tej głównej na środku stożka. Pod koniec tygodnia sprawdzę, udrożnie i przetestuje, mam nadzieję, że pomoże.

Dzieki za poaradę Smile
A może zalałeś za dużo paliwa? I te dysze, co mają podawać powietrze zaciągnęły naftę?
Nie, nie za dużo, zbiornik był wypełniony w mniej niż 1/3. Teraz nie mialem kiedy sprawdzić jak pali, zrobię to w Sobotę bo teraz nie mam zbyt wiele czasu.

Fakt w rapidzie są 4 małe otworki i jak na szybko sprawdzilem, były czyms zapchane, więc mam nzdieję, że to było to.
Przekierowanie