Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Kolekcja rośnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
No i mam Høvik Verk Standard ma małe braki ale ogólnie ok pompka w miarę, tłoczek do wymiany brak pierścienia i sitka na brennerze.Swietnie jednak że nie był czyszczony i nikt nie zniszczył go papierem ściernym.Ładne wyrażne tłoczenia, po splerowaniu będzie się ładnie prezentował.
Właśnie - czym to polerować?
Polerka czeka moja Obrę. Tylko nie wiem jak się zabrać do tego żeby nie zniszczyć.
Ja używam pasty polerskiej do lakierów samochodowych.Pierwsze czyszczenie wykonuję za pomocą specjalnej maty ściernej i pasty polerskiej.Mata jest szara i ma gramaturę papieru wodnego 1000 (do szlifowania lakierów samochodowych).Następnie poleruję specjalnym ręcznikiem (bardzo miękkim dedykowanym dla lakierników samochodowych).Pasta firmy 3M z zieloną nakrętką.
Bardzo dobre pasy z 3M - polecam, ale nasze pasty typu Tempo też się sprawdzają.
Też mam Hovika - tak jak pozostałe kuchenki firm Primus, Burmos, Polprym ect...- ładnie wyglądają.

Jo do czyszczenia używam waty stalowej o grubści poniżej "0" i kwasku cytrynowego - jak wszelkie naloty zejda aładnie sie je usuwa to używam past polerskich zakupionych w Leroy Merlin - tez dzialają. A poleruję zużytym, moim zresztą, T-shirtem bawełnianym.

Jedna uwaga - z kwaskiem trzeba uważac i po każdych 3 min. zmywać ciepłą woda z mydłem inaczej miedz bierze górę w stopie i wszytko robi sie pomarańczowe Smile
Mój Høvik Verk dostaje drugie życie,usunąłem stary nalot i wygląda bardzo fajnie.Nie chcę aby wyglądał jak nowy ze sklepu jest to przedmiot użytkowy i chcę aby było widać że jest nadgryziony zębem czasu i posiada swoją historię.

Zapomniałem o fotce.Może ktoś wie co oznacza liczba 14 wybita na denku kuchenki?
Dzisiaj dokupiłem dwie kuchenki Svea nr5 kompletna do regeneracji oraz Høvik nr 41 w oryginalnym pudełku z narzędziami sprawny lecz brakuje palnika ale to nie problem.
Høvik nr 41
(28-04-2017, 19:23)borys1958 napisał(a): [ -> ]Mój Høvik Verk dostaje drugie życie,usunąłem stary nalot i wygląda bardzo fajnie.Nie chcę aby wyglądał jak nowy ze sklepu jest to przedmiot użytkowy i chcę aby było widać że jest nadgryziony zębem czasu i posiada swoją historię.

Zapomniałem o fotce.Może ktoś wie co oznacza liczba 14 wybita na denku kuchenki?

(30-04-2017, 14:47)borys1958 napisał(a): [ -> ]Dzisiaj dokupiłem dwie kuchenki Svea nr5 kompletna do regeneracji oraz Høvik nr 41 w oryginalnym pudełku z narzędziami sprawny lecz brakuje palnika ale to nie problem.
Ładne znalezisko - gratulacje.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17