Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Sea Anchor 500CP-rapid gaśnie bez powodu, nie chce zapalić i kopci.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam,
Mam problem z rapidem w mojej lampie i takie pytanie: jak wyregulować rapid by nie kopcił parownika i reszty elementów? Czy to normalne zjawisko w tych lampach?
Druga sprawa jest taka że rapid lubi zgasnąć i widać wtedy że nafty leci b. mało względem powietrza (wypłukałem śmieci ze zbiornika i teraz wydaje się że jest ok).
Jeszcze pytanie z czego jest zrobiony zbiornik lampy? Słyszałem że z żelaza a śmieci które wypłynęły razem z naftą przypominały malutkie płatki rdzy bo były rude ale i były też ciemniejsze.
Zbiornik jest stalowy, a więc rudej może być sporo.
Co do rapida to udrożnij na początku wszystkie otwory - powietrzne i paliwowy.
Regulacja rapida to koszmar.
No właśnie w jaki sposób się reguluje? Poprzez mocniejsze lub nie dokręcenie górnej dyszy?
Rapid nie ma jako takiej regulacji - jest wyposażony w kalibrowane dysze i tyle - zazwyczaj dwie powietrzne i jedna do paliwa - odpowiednia średnica otworów daje optymalną mieszankę paliwowo-powietrzną. Ja osobiście nie słyszałem o regulacji rapida - jak jest czysty i nie rozkaliborwany to ma działać i tyle - tak mi się wydaje.
Ma działać i nie kopcić? Smile Właśnie udało mi się przeczyścić dysze tą igiełką co była do przetykania dysz i przetkałem kanał paliwowy i poprawiłem 2 powietrzne i jak skręce to powinno śmigać?
ma działać i kopcić Wink
Gdy dysza paliwa będzie rozkalibrowana - za duża średnica, wtedy będzie kopcić.
Tylko jak skalibrować dyszę paliwa by podawała mniej nafty? Bo dysze powietrzne i paliwową przeczyściłem czyścikiem który był w zestawie.
dyszę można zagnieść kulką z łożyska i później przewiercić na nowo, ale nie polecam takiej zabawy. Te typy tak mają, że lubią zakopcić nakrywkę, mieszalnik i parownik.
Jeszcze sobie myślę że mógłbym tam dać do dyszy paliwowej cienki drucik miedziany wyjęty z przewodu.
A jak to nie wypali to rapid będzie odpalał lampę w sytuacjach awaryjnych (grunt że jest już sprawny) a tak to będę używał nereczki.
Stron: 1 2 3 4