Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: powłoki chrom i mosiadz (renowacja)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[attachment=270]
b..dobry płyn do czyszczenia powłok mosiężnych i chromowanych w lampach ciś.Sposób użycia ,włos szczoteczki od zębów obcinamy do połowy,
zanurzamy w plynie i czyścimy powierzchnie, aż do zmiany koloru płynu na czarny,nastepnie wycieramy do sucha ścierka,uwaga nie zmywamy wodą,.
Wersja przyspieszona ,bierzemy watę stalowa,najcieńsza ,nakladamy płyn i delikatnie pocieramy powierzchnie.Plyn dostępny w WB.
Możesz pstryknąć fotkę ze składem?
poj. 250 ml ,nie ma podanego skladu ,łatwopalane,ale myśle, że 2oo lat tradycji czyszczenia metalu mówi samo za siebie.
Wydaje mi się, że tradycja tak jak w przypadku Petromaxa może niewiele gwarantować. Sad
Pytam dlatego, że słynne Brasso też świetnie czyści mosiądz, ale zawiera w składzie amoniak, który powoduje pękanie mosiądzu na dłuższą metę.
Tutaj trochę info http://en.wikipedia.org/wiki/Season_cracking

Może kolega Alenstein jako rezydent Wysp mógłby się dowiedzieć jak to wygląda cenowo i czy dało by się przywieźć parę butelek do PL?
najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile
(16-05-2013, 10:17)Tyrell napisał(a): [ -> ]najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile
Wot, mołodiec! Big Grin

Poza zieloną pastą ćwiczyłem ostatnio:
wosk żółwiowy Wink

Na forach motocyklowych dobrze piszą o Autosolu...
Michal a ja wlasnie ciebie chcialem zapytac czym tak doczysciles swojego Pmx 826? Mam tu taki specyfik ale on jest do polerki, nie czyszczenia, nie podam teraz nazwy bo stoi w szopie, pamietam tylko ze puszka jest czerwonaSmile A ja wlasnie wyjezdzam do Polski na wymarzony urlop i do zabrania nastepnego Pmxa do renowacji, w poniedzialek lub wtorek wystawiam Tilleye do licytacji, czlonkom forum upustSmile
Tego 826 co wrzucałem na forum nie czyscilem - był w zbyt kiepskim stanie. Zjechalem całość papierem ściernym i polerowalem.
Gotowanie w roztworze kostki od zmywarki rozpuściło mi chrom/nikiel więc zamiast polerować może najpierw ugotować?
Stron: 1 2 3