Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: OPTIMUS 1200, stary typ, czarny daszek, rapid
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A takie sztuki niezbyt często się trafiają. Chyba nawet pierwszy raz mamy ją u siebie. Jest boska! Szkło "późniejsze".
Piękna lampka, gratuluję, ale kolega powie lub podpowie, co trzeba zrobić lub gdzie szukać aby mieć takie znaleziska Smile
(08-09-2015, 09:11)bury32 napisał(a): [ -> ]Piękna lampka, gratuluję, ale kolega powie lub podpowie, co trzeba zrobić lub gdzie szukać aby mieć takie znaleziska Smile

Te dwie lampy to przez przypadek wpadły. Nawet nie jesteśmy pewni czy nie znalazły się w Szwedzkiej armii przez przypadek, bo wcześniej nie mieliśmy tych modeli.
(08-09-2015, 08:56)kerosene-shop.com napisał(a): [ -> ]A takie sztuki niezbyt często się trafiają. Chyba nawet pierwszy raz mamy ją u siebie. Jest boska! Szkło "późniejsze".
czarny daszek to chyba pózne lata 30 i zainstalowany rapid z pokrętłem a nie motylkiem jak w modelu niemieckim (prawdopodobnie prototypy?) ale bez manometru
(08-09-2015, 22:08)nemo napisał(a): [ -> ]
(08-09-2015, 08:56)kerosene-shop.com napisał(a): [ -> ]A takie sztuki niezbyt często się trafiają. Chyba nawet pierwszy raz mamy ją u siebie. Jest boska! Szkło "późniejsze".
czarny daszek to chyba pózne lata 30 i zainstalowany rapid z pokrętłem a nie motylkiem jak w modelu niemieckim (prawdopodobnie prototypy?) ale bez manometru

Celnie! Z tego co na CPL jest napisane, lampa widziana pierwszy raz w katalogach z 1940 roku. Tak jak mówisz pierwsze wersje wyposażone były w rapid z pokrętłem.