Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Petromax 826
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Oto mój odrodzony Petromax 826. Jak widać - tak jak w bajce- z brzydkiego kaczątka przeistoczył się w łabędzia. Na zbiorniku wybite dwie cyfry 7 7 co sugerowalo by datę produkcji. 7.1937r. Ze względu na rozkalibrowaną dysze lampie bardzie smakuje BP 95 niż nafta w związku z czym nie walczyłem z jej nawykami żywieniowymi i spokojnie chodzi sobie na benzynie Big Grin Udało mi się także naprawić ułamana iglice Wink. Siatka Liberty.

W chwili obecnej zapożyczona jest nakrętka zbiornika od PX BW w związku z czym mam prośbę. Jeżeli ktoś z was posiada zbędną nakrętkę do zbiornika do px (bez manometru) proszę o kontakt na PW. Tongue

Lampa uczestniczyła już w nocnych harcach, gdzie wraz z innymi spisała się dzielnie. Zdjęcia zbiorcze z tej wyprawy umieszczone są w tym temacie


[Obrazek: IMG_1108.JPG]

[Obrazek: IMG_1110.JPG]

[Obrazek: IMG_1112.JPG]

[Obrazek: IMG_1113.JPG]

[Obrazek: IMG_1303.JPG]

[Obrazek: IMG_1304.JPG]
No no - wygląda zacnie. Troszkę czasu pewnie kosztowała renowacja, ale widać że było warto ...
Bardzo ladna lampa, mnie to dopiero czeka... Aha, niech mi ktos madry powie czym najlepiej zdjac warstwe starego niklu?
Ja ja potraktowałem zbiornik cifem i trochę potarłem to pozbyłem się niklu.
Ktoś wspominał też o gotowaniu w roztworze uzyskanym z rozpuszczenia kostki ze zmywarki.
Very fine clean-up Rastuch Smile.
It is nice to see such a Classic oldie like that being saved.

Mikolaj
(02-06-2015, 16:18)CZ@rek napisał(a): [ -> ]Ja ja potraktowałem zbiornik cifem i trochę potarłem to pozbyłem się niklu.
Ktoś wspominał też o gotowaniu w roztworze uzyskanym z rozpuszczenia kostki ze zmywarki.

Ale całkowicie się go pozbyłeś?
Wizualnie wygląda, że tak.
A chociaż było to efektem pożądanym, czy wypadek przy pracy?
Trochę przypadek, ale nie ma tego złego Wink
Ale tym środkiem nie było czasem Megilio? Bo stresa łapię Smile
Stron: 1 2