Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Lampa Serkowski 1936 Unikat.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie!
Oferuję Wam lampę mosiężną, żarową na spirytus z I połowy XX wieku. Na zakrętce zbiornika paliwa napis, który służył jako pieczęć na piśmie firmowym J. Serkowskiego - producenta lamp spirytusowych.
Przy palniku brak koszulki żarowej. Osobiście jej nie odpalałem.
Wymiary: 25cm x 50cm

Dla zainteresowanych możliwość przesłania szczegółowych zdjęć na maila.
Lampa znajduje się w Krakowie.

Pozdrawiam, Kamil
A ile ją cenisz?
Szczerze mówiąc cenę ostateczną jeszcze muszę przemyśleć. Jest ona uwarunkowana zainteresowaniem lampą. Na pewno będą to okolice 1700/1800zł z możliwością negocjacji dla faktycznie chcących ją nabyć.
To nie jest taka znowu rzadkość, w ciągu ostatnich dwóch lat były na sprzedaż co najmniej dwa egzemplarze.
A w tym przypadku, wiele rzeczy wskazuje, że lampa w dużej części jest wesołą twórczością. Przydałyby się jakieś zdjęcia wnętrza lampy - okolic palnika.

Akurat też mieszkam w Krakowie więc z ciekawości zapytam, gdzie można ją obejrzeć?
No ładna rzecz. Chętnie obejrzymy dokładnie Smile Piotr, jak obejrzysz (albo i zanabędziesz) - podziel się szczegółami Smile Serkowskie szpitalne zielone ostatnio szły na alledrogo w okolicach 600pln.
Lampę można obejrzeć w Krakowie, Prokocimiu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Numer wysyłam w wiadomości prywatnej. Zaznaczam także, że jest ona wystawiona na OLX, więc gdy się ktoś zgłosi, będę musiał usunąć ją stąd.
Pozdrawiam.
Trzeba przyznać że ładnie wyczyszczona. Polerka do tego i będzie ładną ozdobą domu Smile
Witam ponownie! Po rozmowie telefonicznej z jednym z chętnych doszliśmy do wniosku, że to nie jest 100% Serkowski. Podobno miały one sygnaturę na pokrętle, ta nie posiada. Wcześniej w antykwariacie zarzekali się, że to Serkowski, pokazując aukcje z Ebay.
Jestem świadomy, że cena musi automatycznie spaść. Zapraszam do kontaktu
I dla przypomnienia oryginalne umaszczenie lampy na stanach szpitali polowych WP II RP

[attachment=2481]
That is awesome nice lamps - you should put them on the gallery before they are sold Idea

Mikolaj
Stron: 1 2