Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Optimus 930 - zawór pompki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W moim Opti 930 zawór pompki przepuszczał powietrze- trzeba go było wymienić. Niestety producent zastosował nietypowy kształt zaworu i nie dało się go odkręcić ani kluczem nasadowym ani śrubokrętem. Wykonałem więc na szybko potrzebne narzędzie ze starej suwmiarki - szczelina musi mieć 5mm szerokości. Szybko i skutecznie Smile
To coś jak kocher Primus No1. Smile
Szwedzkie wynalazki Smile ... o śledziach już wspominaliśmy ... ogólnie ten sam problem mam z lutlampą Primus 632. Ni w ząb nie mogę się dobrać do zaworu pompki.
Każdy się chce jakoś wyróżniać Smile
W kuchence Primus No0 mam podobny zawór. Też dorabiałem klucz Wink
Cytat:zawór pompki przepuszczał powietrze- trzeba go było wymienić
Jakie są tego objawy? Trochę nie rozumiem, bo przecież to wszystko jest zalane paliwem i chyba przy nieszczelności powinno przepuszczać właśnie je...?
Chodzi raczej o skrót myślowy. Test szczelnosci zbiornika robi sie w wiadrze z wodą. Wszelkie źródła wycieku objawiają się majestatyczną kawalkadą bąbelków zmierzającą ku powierzchni wody. Zazwyczaj problemem leży w spreżynach osłabionych przez dziesięciolecia mozolnej eksploatacji Smile
Dokładnie, test uszczelek lepiej przeprowadzić na lampie bez paliwa w wiadrze z wodą - napompować trochę, wyjąć tłoczek, zanurzyć tak, żeby woda była powyżej pokrętła iglicy i patrzeć gdzie ucieka. W Optimusach powietrze zawsze ucieka górą, bo tam nie ma zaworu wstecznego i tylko iglica w dyszy spowalnia ucieczkę zawartości zbiornika. Dla zimnej nafty nie ma tragedii, ale samo powietrze wyleci dosyć szybko, więc ciężko zrobić test 'na sucho'.