Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
siatka auera jest czarna i pali się jak pochodnia
#1
Uruchomiłem Pertomaxa 828 z nową siatką Auera i nowym kloszem. wypaliłem siatke , uformowała się ładnie i przez 5 minut świeciła też ładnie niestety zaczęła zmieniać kolor na czarny a światło zamieniło sie w kulę czerwonego ognia . Wydaje mi się że powodem jest zbyt bogata mieszanka albo zbyt duża ilość palwa dostająca się do mieszalnika. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Załączam zdjcia.Huh


Załączone pliki Miniatury
       
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#2
Wyregulowac mieszankę i odpalić.
Sadza sama się wypali.
Miałem podobnie jak wsadziłem za dużą siateczkę mosiężną do parownika (4x12 zamiast 2x12).
#3
(28-08-2013, 19:31)divemaster napisał(a): Uruchomiłem Pertomaxa 828 z nową siatką Auera i nowym kloszem. wypaliłem siatke , uformowała się ładnie i przez 5 minut świeciła też ładnie niestety zaczęła zmieniać kolor na czarny a światło zamieniło sie w kulę czerwonego ognia . Wydaje mi się że powodem jest zbyt bogata mieszanka albo zbyt duża ilość palwa dostająca się do mieszalnika. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Załączam zdjcia.Huh

POdobnie mialem taka lune w nowo nabytej 500hk regukacja sruba w fajce i troche cieroliwosci do wypalenia dalo zadane efekty .
Pozdrawiam Szekla.
#4
Ja by nie tylko śrubą na fajce regulował. Wydaje mi się, że jest zbyt mała odległość pomiędzy dyszą a fajką. Tą odległość bym zwiększył.
Na zdjęciu wygląda, jak by się tam nafta do siatki lała.
#5
(28-08-2013, 19:44)CZ@rek napisał(a): Ja by nie tylko śrubą na fajce regulował. Wydaje mi się, że jest zbyt mała odległość pomiędzy dyszą a fajką. Tą odległość bym zwiększył.
Na zdjęciu wygląda, jak by się tam nafta do siatki lała.

Masz racje Cz@rek ale odleglosc to sa podstawy opisywane w Forum .Wiele daje wejscie w historie tam sa bledy nawet moje !,Porady dla poczatkujacych bardzo pomocne.Dla nowicjuszy jak elementarz jerzeli im to cos to slowo mowi! Pozdrawiam Szekla
#6
Odległość odległością, ale ta konkretna lampa może być wyjątkiem i może potrzebowac większej przerwy. A może divemaster zrobił za małą.
Za to właśnie lubię te urządzenia - wymagają indywidualnego podejścia do każdej sztuki.
#7
Yhm. Szekla może mieć rację. Wygląda jak by było za mało powietrza w mieszance. Na dobrą sprawę może być też rozkalibrowana dysza. Na pewno warto zacząć od podniesienia fajki. Na forum bankowo jest gdzieś prawidłowa odległość dla 350 HK.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
Jest tu: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...591#pid591
#9
Bardzo diękuję wszystkim za chęć pomocy.

Nie pomogło regulowanie odległością fajki od dyszy, poza tym ja w tej lampie nie mam chyba takiej regulacji - tu jest może z milimetr gora/dół i to bardzo na upartego. Widziałem że w innych petromaxach jakieś nakrętki do regulacji - tu ich brak, robiłem to jeszcze przed zrobieniem zdjęć płonącej kóli...

Nie pomogła też regulacja srubką w fajce , nic się nie zmieniało dalej świeciła na czerwono i kopciła jak parowóz.

Problem się rozwiązał,
Lampa działa. Nie wiem co tak naprawdę pomogło ale zauważyłem że między dysza a rurką w którą jest wkręcona dysza jest nieszczelnośc i przecieka tamtędy paliwo. dodatkowo wypolerowałem powierzchnię przy wylocie dyszy, przepchałem ją cienką igłą. Zapaliłem jeszcze raz i zadziałało Smile Lampa aż razi białym światłem więc chyba tak powinno być na siatkę auera nie da się patrzeć . Światło jak ze spawarki.


Załączone pliki Miniatury
   
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#10
Wszystko dobre co się dobrze kończy Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości