Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powłoki chrom i mosiadz (renowacja)
#21
Domol Smile ... skojarzylo mi się z Anusolem Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#22
Do czyszczenia mechanicznego watą stalową stosuje środek Technicoll - zdjęcie 1, do czyszczenia chemicznego: woda amoniakalna 25% w stosunku 1:1 ze zwykłą wodą - zdjęcie 2. Uwaga na oczy i skórę: amoniak jest bardzo trujący!!! Nie wdychać, broń Boże, i dobre rękawiczki gumowe i okulary - gogle są niezbędne.


Załączone pliki Miniatury
       
#23
Czy woda amoniakalna nie powoduje czerwienienia mosiadzu jak to sie dzieje w przypadku kwasku cytrynowego lub souk z cytryny? Bo przy moim doswiadczeniu najlepszy jest stary ocet po wielokrotnym uzyciu, dziala wolno i nie wytraca cynku.
#24
Mosiądz przy używaniu wody amoniakalnej nie czerwienieje, tylko nabiera barwy złocistej. Cały czarny osad i zielona korozja przechodzi do roztworu, który staje się czarny. Tylko ostrożnie z amoniakiem - nie ma żartów - jest bardzo trujący i momentalnie uszkadza oczy i parzy skórę, przy stężeniu w powietrzu 5000 ppm jest dawką śmiertelną natychmiastową !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (5000 ppm to 0,5%)
#25
(17-04-2016, 21:31)Max napisał(a): Mosiądz przy używaniu wody amoniakalnej nie czerwienieje, tylko nabiera barwy złocistej. Cały czarny osad i zielona korozja przechodzi do roztworu, który staje się czarny. Tylko ostrożnie z amoniakiem - nie ma żartów - jest bardzo trujący i momentalnie uszkadza oczy i parzy skórę, przy stężeniu w powietrzu 5000 ppm jest dawką śmiertelną natychmiastową !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (5000 ppm to 0,5%)

To wolę już pastę i wełnę stalową, napracować się, ale oczy i płuca mieć całe Smile
#26
Wiem, wiem, bezpieczeństwo przede wszystkim. Chodzi o to, że pewnych elementów nie można tak łatwo do końca doczyścić, a jak wejdzie zielenina, to jest to prawie niemożliwe bez ingerencji w materiał. Np.: wnętrza zaworków, sprężynki, sitka, wnętrza rurek. Amoniak powoduje, że nalot robi się najpierw brązowy, a potem czarny. Jedno i drugie można usunąć później kilkoma ruchami waty stalowej, a miejsca niedostępne przedmuchać i gotowe. Zasada przy używaniu amoniaku: im cieplej i bardziej wilgotno, tym gorzej dla nas. Dzisiaj była odpowiednia pogoda - zimno, sucho i bezwietrznie. Dało się moczyć części w amoniaku na zewnątrz oczywiście.
#27
Czyszczenie mosiądzu to jedno a jak zabezpieczacie przed ponownym śniedzeniem/patyną?
Wyczyściłem już kilka razy mosiężne okucie noża myśliwskiego a po pewnym czasie znowu było zaśniedziałe i brzydkie Undecided
#28
Okucie noża możesz polakierować lakierem bezbarwnym w sprayu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości