Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powłoki chrom i mosiadz (renowacja)
16-05-2013, 08:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2016 00:10 przez nemo.)
powłoki chrom i mosiadz (renowacja)

b..dobry płyn do czyszczenia powłok mosiężnych i chromowanych w lampach ciś.Sposób użycia ,włos szczoteczki od zębów obcinamy do połowy,
zanurzamy w plynie i czyścimy powierzchnie, aż do zmiany koloru płynu na czarny,nastepnie wycieramy do sucha ścierka,uwaga nie zmywamy wodą,.
Wersja przyspieszona ,bierzemy watę stalowa,najcieńsza ,nakladamy płyn i delikatnie pocieramy powierzchnie.Plyn dostępny w WB.

Viribus unitis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 08:59
RE: powłoki chrom i mosiadz (renowacja)
Możesz pstryknąć fotkę ze składem?

Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-05-2013, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2016 00:09 przez nemo.)
poj. 250 ml ,nie ma podanego skladu ,łatwopalane,ale myśle, że 2oo lat tradycji czyszczenia metalu mówi samo za siebie.

Viribus unitis
16-05-2013, 09:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2013 10:37 przez CZ@rek.)
Wydaje mi się, że tradycja tak jak w przypadku Petromaxa może niewiele gwarantować. Sad
16-05-2013, 09:51
Pytam dlatego, że słynne Brasso też świetnie czyści mosiądz, ale zawiera w składzie amoniak, który powoduje pękanie mosiądzu na dłuższą metę.
Tutaj trochę info http://en.wikipedia.org/wiki/Season_cracking

Może kolega Alenstein jako rezydent Wysp mógłby się dowiedzieć jak to wygląda cenowo i czy dało by się przywieźć parę butelek do PL?

16-05-2013, 10:17
najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
16-05-2013, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 13:21 przez Mark.)
(16-05-2013 10:17)Tyrell napisał(a):  najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile
Wot, mołodiec! Big Grin

Poza zieloną pastą ćwiczyłem ostatnio:
wosk żółwiowy Wink

Na forach motocyklowych dobrze piszą o Autosolu...
17-05-2013, 02:03
Michal a ja wlasnie ciebie chcialem zapytac czym tak doczysciles swojego Pmx 826? Mam tu taki specyfik ale on jest do polerki, nie czyszczenia, nie podam teraz nazwy bo stoi w szopie, pamietam tylko ze puszka jest czerwonaSmile A ja wlasnie wyjezdzam do Polski na wymarzony urlop i do zabrania nastepnego Pmxa do renowacji, w poniedzialek lub wtorek wystawiam Tilleye do licytacji, czlonkom forum upustSmile
17-05-2013, 08:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2013 08:43 przez michal.)
Tego 826 co wrzucałem na forum nie czyscilem - był w zbyt kiepskim stanie. Zjechalem całość papierem ściernym i polerowalem.

27-08-2013, 23:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2013 17:55 przez divemaster.)
Gotowanie w roztworze kostki od zmywarki rozpuściło mi chrom/nikiel więc zamiast polerować może najpierw ugotować?

serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS