Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
optimus 200 P
#1
Witam. Jestem posiadaczem lampy optimus 200 p.
Lampe posiadam, tylko nie wiem jak ja odpalić. ile razy pompować, jaka siateczkę zastosować?
Może mógł by ktoś opisać jak uruchomić ten sprzęt?
Wydaje się sprawna bo pompuje naftę przez dysze.
Po prostu proszę o wskazówki.
Pozdrawiam Artur.
#2
Masz jakies fotki? Bo tak to trudno ocenic czy jeszcze czegos brakuje...
#3
(05-08-2014, 11:44)alenstein napisał(a): Masz jakies fotki? Bo tak to trudno ocenic czy jeszcze czegos brakuje...

Moim zdaniem nie brakuje nic, pompka działa. paliwo mam tyle ze nie mam pojęcia jak ja uruchomić żeby nie spłonąć.
Z dyszy tryska. ile pompnięć żeby to zadziałało prawidłowo?
Manometru nie ma wiec nie wiem.
Jestem laikiem w tym temacie.
#4
przykładowe odpalenie

W zależności od nafty czasem trzeba wypalić dwie wanienki nafty dla rozgrzania, ze szwedzką naftą do lamp wystarczy w zupełności jedna. Do łatwego napełnienia wanienki naftą najlepiej użyć specjalnej buteleczki "automatic can" - nie trzeba ściągać szkła. Siatki 200/250 cp jednootworowe.
#5
No wlasnie a siatke masz zalozona i wypalona?
#6
(05-08-2014, 13:51)alenstein napisał(a): No wlasnie a siatke masz zalozona i wypalona?

Dzięki za fatygę w odpowiedziach. Zupełnie nie wiem co i jak ma działać. Potrzebuje instruktarzu. Siateczka była nowa, ale jakoś na sucho spłonęła na wiór. Odpalając lampa mi się zapaliła.
Więc od początku jak wypalić siatkę? Pewnie to banalnie proste, ale akurat na tym się jeszcze nie znam.
#7
Właśnie siatka po spaleniu na wiór jest użyteczna dla lampy Smile
Czyżbyś ją wywalił?
#8
(05-08-2014, 15:01)CZ@rek napisał(a): Właśnie siatka po spaleniu na wiór jest użyteczna dla lampy Smile
Czyżbyś ją wywalił?

Rozsypała mi się w palcach jak spalony kawałek papieru.
Potrzebuje krok po kroku instrukcji łopatologicznie wyjaśnionej.

Dziękuje użytkownikowi kerosene-shop.com za link. Wygląda to banalnie prosto. Tak, teraz wiem co podpalić najpierw. O oryginalnej siateczce mogę raczej zapomnieć.
Czy możecie coś polecić, jakieś wskazówki?
Wybaczcie nowicjuszowi przede mną jeszcze karbidówka.
Pozdrawiam i dziękuje.
#9
Wejdz na youtuba i zobacz jak to robi np.Tyrell, wystarczy wpisac jak odpalic Optimusa Smile
#10
(05-08-2014, 15:29)alenstein napisał(a): Wejdz na youtuba i zobacz jak to robi np.Tyrell, wystarczy wpisac jak odpalic Optimusa Smile

Dziękuję, popatrze na you tube, a co do siateczek to jakie wybrać? Czy można każda założyć?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości