Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lampa spirytusowa
#1
Czy ktoś wie co to za model? Smile

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#2
Też to widziałem.
Piękna. Spirytusowa, bez pompki. Coż, może w przyszłym zyciu Wink
#3
Bardzo elegancka.
Czy mi się wydawało, czy ma podwójny klosz?
#4
Spirytusowe bardzo często mają podwójny klosz - nie wnikałem nigdy, ale ma to jakiś związek z przepływem powietrza. Często w wiszących grawitacyjnych jest problem ze znalezieniem tego wewnętrznego szkiełka, zewnętrzne zazwyczaj pasują z Petromaxów, Hasagów czy Standardów.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#5
To by było coś dla mnie Smile.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#6
Jest to czeski Wiktorin.
#7
Ten Wiktorin jest austriacki, a raczej austro-węgierski. W każdym razie firma była z Wiednia.
#8
A ja miałem kiedyś taką lampkę , mocno zdekompletowaną, a mocny w lampologii kolekcjoner z Kraju Naszych Odwiecznych Przyjaciół, który nabył ją ode mnie , zeznał bez przymusu,że lampa owa była produkowana w Czechach.
Wiem,że Wiktorin, to Wiedeń, ale osobnik ten bazuje ogromną wiedzą popartą wielkim zbiorem starych katalogów firmowych no i lamp wszelakich więc skłonny jestem się z nim nie sprzeczać . Lampa ta produkowana była przed zakończeniem I Wojny Światowej, więc być może na terenie Czech bo to były Austro-Węgry.Być może ta z linku jest austryjacka, a moja była czeska,
może produkowano je równolegle i jakiś malutki szczególik je odróżnia? Nie wiem.
#9
Lampa została wyprodukowana z 1910-1914 przez Wiktorin w Wiedniu. Wiktorin później przeniósł się do Republiki Czeskiej i ma inną nazwę firmy.
Lampy Wiktorin 5000 jest lampa grawitacyjnego.
Tam są tylko dla pomp ciepła.Lampa zaczyna się.
Są zabawne i łatwe do czynienia.

Mikołaj
#10
This is candy for my eyes. Here it is possible to see different models of the Wiktorin and read the patents. It is very interesting pages I think. Imagine to find some of those bigger lamps Tongue

http://www.lampenkueche.de/pdf/Wiktorin%...%20WEB.pdf


Mikolaj


Załączone pliki Miniatury
       


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości